PKW właśnie ogłosiło, kiedy podadzą nowy termin wyborów. Definitywnie odrzucono jedną datę

PKW właśnie ogłosiło, kiedy podadzą nowy termin wyborów. Definitywnie odrzucono jedną datę Źródło: Jan BIELECKI/East News

Wybory prezydenckie 2020. Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła właśnie, kiedy zostanie podany nowy termin wyborów. Okazuje się, że wiadomości te niekoniecznie przypadną do gustu Polakom. Chyba nikt nie spodziewał się takiej decyzji.

Wybory prezydenckie zgodnie z kalendarzem wyborczym miały się odbyć dzisiaj, 10 maja. Jednak, jak powszechnie wiadomo, Polacy dziś nie udali się do urn, by zagłosować na swojego kandydata na prezydenta. W związku z tym, że wybory się nie odbyły, wszyscy z niecierpliwością czekają na wiadomość, w jakim terminie będzie można głosować. 

Wybory prezydenckie: Państwowa Komisja Wyborcza ogłosiła, kiedy podany zostanie nowy termin

- Stwierdza się, że w wyborach Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych na dzień 10 maja 2020 r. brak było możliwości głosowania na kandydatów - brzmi uchwała Państwowej Komisji Wyborczej przyjęta w niedzielę wieczorem. 

Decyzja PKW oznacza, że od dziś marszałek Sejmu ma 14 dni na zarządzenie ponownych wyborów. Co więcej, oznacza to także, że wybory 23 maja są niemożliwe do zrealizowania. 

- Po uchwale Państwowej Komisji Wyborczej termin wyborów prezydenckich 23 maja nie jest możliwy - przekazał przewodniczący PKW. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wybory prezydenckie 2020. Kiedy Polacy zagłosują?

- Marszałek Sejmu w terminie 14 dni od opublikowania uchwały Państwowej Komisji Wyborczej wyznaczy termin nowych wyborów, który powinien przypaść w terminie 60 dni od dnia zarządzenia marszałka Sejmu - przekazał przewodniczący PKW Sylwester Marciniak.

Szef Państwowej Komisji Wyborczej dodał, że wciąż jest za wcześnie, by podawać nawet przybliżony termin wyborów, twierdząc, "czy będzie to 20 czerwca, 20 lipca i jeszcze jakiś inny termin bardziej odległy". 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono porażającą prawdę o znalezionej zabawce. Nie należała do Kacperka?
2. Epidemia przestaje się rozwijać? Najnowsze analizy mogą pozytywnie zaskoczyć Polaków

- Mam nadzieję, że w tej chwili nastąpi przełom i uda się przeprowadzić wybory prezydenckie w pełni demokratyczne, przezroczyste, uczciwe - dodał. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Epidemia przestaje się rozwijać? Najnowsze analizy mogą pozytywnie zaskoczyć Polaków
  2. Kamil Stoch nigdy o tym nie mówił. Na jaw wyszły fakty o jego religijności. Jakiego jest wyznania?
  3. Szukano go od wczoraj, bez rezultatu. Niestety, właśnie potwierdzono najgorszą wiadomość
  4. Pielęgniarka przez 6 tygodni pracowała bez maseczki i płynów do dezynfekcji. W końcu nie wytrzymała, doszło do najgorszego
  5. Agata Kulesza w końcu przerwała milczenie. Spotyka się z aktorkami, prawda o rozwodzie wyszła na jaw
  6. Dodaj 15 kropli do wody i mleka. Wyrosną gigantyczne pomidory w przyśpieszonym tempie o smaku nie do opisania

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News