Budka wymienia idealnych kandydatów na prezydenta: Kidawa-Błońska, Tusk i Trzaskowski. "Mają bardzo duże atuty"

Budka wymienia idealnych kandydatów na prezydenta: Kidawa-Błońska, Tusk i Trzaskowski. "Mają bardzo duże atuty" Źródło: Wikimedia Commons/Adrian Grycuk

Wybory prezydenckie już w tym roku. Choć wciąż nie znamy dokładnego terminu, to zaczęły się już spekulacje na temat potencjalnych kandydatów.

Wybory prezydenckie już za pasem. Ze strony rządzącej spodziewa się, że kandydować będzie po raz kolejny Andrzej Duda, który właśnie kończy swoją kadencję. W rankingach zaufania to właśnie obecny prezydent plasuje się najwyżej, więc eksperci są zgodni, że to on będzie kandydatem Prawa i Sprawiedliwości. Wciąż jednak nie wiadomo kto ma być kandydatem opozycji. Zbierający ostatnio coraz to lepsze notowania Borys Budka wymienił osoby z Koalicji Obywatelskiej, które mogą wystartować w zbliżających się wyborach.

Wybory prezydenckie coraz bliżej, opozycja szuka kandydata

Wywiadzie dla Super Expressu polityk Koalicji Obywatelskiej odniósł się do doniesień, jakoby Donald Tusk miał wskazywać na kandydata do wyborów prezydenckich Władysława Kosiniaka-Kamysza z PSL. Borys Budka stwierdził, że te pogłoski są niedorzeczne.

- Nie chce mi się wierzyć, żeby honorowy przewodniczący Platformy Obywatelskiej wskazywał człowieka z innej partii - mówił polityk PO.

Wskazał również na kandydatów, którzy w Koalicji Obywatelskiej mają obecne najsilniejszą pozycję do startu w wyborach prezydenckich. Jednym z nich jest zdobywająca coraz większe poparcie Małgorzata Kidawa-Błońska, prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, oraz Donald Tusk, przebywający obecnie w Parlamencie Europejskim. To ostatnie nazwisko chyba najbardziej elektryzuje Polaków. 

Donald Tusk a wybory prezydenckie. Były premier zdradza czy są szanse na powrót

Wiele mówiło się o tym, że Donald Tusk wróci do polskiej polityki na wybory parlamentarne w 2019 roku, aby poprowadzić opozycję do zwycięstwa. Nic takiego się nie stało, co jednak całkowicie nie wyklucza powrotu przewodniczącego Rady Europejskiej do krajowej polityki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeśli pojawia się taka jednoznaczna wola, żeby wspólnie budować kandydaturę, która ma największe szanse na zwycięstwo, to nikt nie powinien się wahać - mówił 62-latek. Jak jednak zaznacza polityk, jego zdaniem w PO są inni mocni kandydaci.

Dzisiaj grzeje: 1. Na pogrzeb Anny Jantar przyszło aż 40 tysięcy Polaków. To, jak wygląda jej grób dziś jest nie do uwierzenia
2. 21 lat młodszą dziewczynę trzyma na smyczy, jedzenie wrzuca jej do miski. Rodzina nie potrafi jej pomóc

- Wybory prezydenckie są strategiczne, najważniejsze jest wybranie przez opozycję kandydata, który będzie miał największe szanse przekonać tych, którzy dziś głosują na PiS oraz wahających się, i wygrać; jest kilka nazwisk, które poważnie rokują - mówił Donald Tusk.

Najlepsze newsy dnia:

  1. WIELKIE zmiany w zakazie handlu. Wielu Polaków będzie miało spore problemy
  2. Kaczyńska z rodziną odwiedziła grób rodziców na Wawelu. Towarzyszył jej też Andrzej Duda
  3. Wdowa po Pawle Adamowiczu zdobyła się na bolesne wyznanie: "Dopiero teraz zaczynam bać"
  4. 5 mężczyzn brutalnie zgwałciło bezbronne dziecko. Wyrok sądu jest śmieszny, a uzasadnienie sprawia, że ręce opadają
  5. Kobieta dyskretnie wręczyła recepcjonistce karteczkę. Przeczytała 12 dramatycznych słów i przeszły ją ciarki

Źródło: Polsat

Następny artykuł