PiS prowadzi kampanię wyborczą w kościołach. Księża agitują, a na terenie świątyń porozwieszane są plakaty wyborcze

PiS prowadzi kampanię wyborczą w kościołach. Księża agitują, a na terenie świątyń porozwieszane są plakaty wyborcze Źródło: Twitter/Teresa_Tereska

Wybory zbliżają się wielkimi krokami. Już za niespełna dwa tygodnie dowiemy się, kto przez następne lata będzie rządził naszym państwem. Jak się okazało, Prawo i Sprawiedliwość prowadzi swoją kampanię wyborczą również w kościołach. Na terenie świątyń umieszczane są plakaty wyborcze, a księża zachęcają do głosowania na partię Jarosława Kaczyńskiego.

Wybory parlamentarne już wkrótce, a kampania wyborcza na ostatniej prostej. Niestety pojawia się coraz więcej głosów, które mówią o prowadzeniu przez partię Jarosława Kaczyńskiego agitacji również w kościołach. Przy świątyniach pojawiają się plakaty wyborcze, a księża namawiają wiernych do głosowania na Prawo i Sprawiedliwość. 

Jak na wybory, to tylko na PiS. Takie zdanie propaguje się w kościołach

Kościół wielokrotnie zapewniał o swojej apolityczności, jednak coraz częściej słyszy się, że księża nawołują w swoich kazaniach do głosowania na prawicową partię Jarosława Kaczyńskiego. Przed wejściem do niektórych świątyń w naszym kraju można zauważyć ogromne plakaty kandydatów do Sejmu i Senatu partii Prawa i Sprawiedliwości. Codziennie internauci publikują nowe informacje o kościołach obwieszonych plakatami kandydatów tej partii. 

Niedawno media obiegła informacja o posłance PiS z Podkarpacia, która poprosiła proboszczów z diecezji rzeszowskiej o wsparcie jej kandydatury w wyborach. Wysłała list, w którym przedstawiła swoje wybitne zasługi.

- Skutecznie zablokowaliśmy ekspansję środowisk LGBT, które chciały doprowadzić do adopcji dzieci przez pary homoseksualne. Te kwestie uważam za najistotniejsze, o które będę walczyć, tak by ludzie lansujący odmienne, niezgodne z naturą ludzką, preferencje nie niszczyli polskich rodzin - napisała posłanka i na koniec poprosiła duchownego, aby przekazał jej słowa wiernym.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jednym z najbardziej bulwersujących tematów ostatniego czasu był monolog księdza Antoniego Długosza w telewizji Trwam. Duchowny uświadamiał dzieci, jak dobrze dzieje się w naszym kraju, od kiedy rządzi partia Jarosława Kaczyńskiego. 

- Cieszę się niezmiernie, że obecny nasz rząd też bardzo troszczy się o rodzinę, a wyrazem zatroskania naszego rządu było pierwsze "500 plus" dla każdego dziecka. Czy to nie piękne? - mówił do dzieci ksiądz Antoni Długosz. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Samochody przejeżdżały, a on gwałcił ją bez opamiętania. Nikt nie reagował

Z kolei w Sanktuarium w Toruniu ksiądz modlił się za Prawo i Sprawiedliwość i zachęcał do utrzymania postu w intencji tej partii. W swojej homilii redemptorysta o. Jan Król głosił również, że tylko i wyłącznie od wiernych zależy, czy 13 października w Sejmie zasiądą ludzie, którzy będą stanowili prawo zgodnie z prawem Boga. 

Wierni coraz bardziej bulwersują się na takie zachowania i publikują codziennie kolejne historie z agitacji wyborczych, prowadzonych przez kościół. Duchowni jednak w dalszym ciągu podkreślają, że w czasie kampanii wyborczych kościół zachowuje neutralność. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. GIGANT sprzedaży chce się wycofać z Polski. Wszystko przez handlowe niedziele
  2. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
  3. Zaskakujące doniesienia o mamie Piotra Woźniaka-Staraka. Trudno powstrzymać łzy
  4. Dzieci bawiły się przed domem, gdy nagle w ich stronę rzucił się pitbull. Sekundy potem doszło do tragedii
  5. Wiadomo jak wyglądały ostatnie chwile Jana Kobuszewskiego. Poruszające wyznanie rodziny

źródło: Na Temat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News