Skandal przed wyborami. Baner posła KO zawisł na szubienicy, poprzednim odcinano głowy

Skandal przed wyborami. Baner posła KO zawisł na szubienicy, poprzednim odcinano głowy Źródło: Screen/ Twitter/ @CTomczyk

Wybory parlamentarne już 13 października. To dla komitetów ostatni moment, by przekonać wyborców do głosów na swoich kandydatów. Emocje są coraz większe, niestety niektórzy nie wytrzymują napięcia. W Kielcach doszło do skandalicznego incydentu.

Wybory do Sejmu i Senatu coraz bliżej. Trwa walka komitetów o głosy wyborców, jednak nie zawsze przybiera ona odpowiednio godną formę. W Polsce od dawna dyskusja polityczna zniżyła się do wzajemnej wymiany oszczerstw, ale niepokojące jest, gdy niektórzy obywatele biorą to zbyt dosłownie. Tak jak nieznany sprawca z Kielc.

Wybory parlamentarne coraz bliżej. Niektórzy nie wytrzymują napięcia

W kieleckim parku znaleziono materiał kampanijny z wizerunkiem kandydata Koalicji Obywatelskiej. Zwisał on z drzewa w taki sposób, że przypominał powieszoną na szubienicy osobę. Artur Gierada z KO stał się obiektem ataków wandalów wyznających inne poglądy polityczne. Jego materiały promocyjne były uszkadzane - już wcześniej z jego banerów odcinano głowę kandydata.

Kandydat opozycji przyznaje, że cięcie plakatów jest normą. Zdarzyło się też zniszczenie płotu, na którym wisiał baner z jego podobizną. Gierada wylicza, że zniszczonych zostało około 30 materiałów promujących jego kandydaturę. Poseł zaznacza, że za każdy zapłacił sam, więc akty wandalizmu są dla niego także materialną stratą. Nie zamierza jednak pozostawić sprawy. Mówi, że ma jedno nagranie, na którym widać wandala zabierającego baner.  

Wandalowi grozi kara

Niszczenie materiałów wyborczych jest karane. Sprawcy grozi za to grzywna, a nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Nigdy nie było to robione na tak wielką skalę. Dzisiaj została przekroczona kolejna granica. To się dzieje przez masę hejtu. Często jest to rozpropagowane przez telewizję publiczną. Zachęca do tego też bezczynność ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry. Sprawa została już zgłoszona na policję, a w poniedziałek idziemy do prokuratury. Po 13 października też będzie życie. Patrzą na to nasze rodziny i dzieci - powiedział poseł Gierada na konferencji prasowej.

Sprawę skomentował także mecenas Edward Rzepka, startujący w wyborach do Senatu. 

Dzisiaj grzeje: 1. NIE ŻYJE wybitna Polka. W wieku 44 lat miała tragiczny wypadek
2. Córka dostała uwagę od polonistki. Mama była tak zdruzgotana treścią, że opublikowała ją w internecie

- Chcemy, aby sprawcy zostali ujęci. Niech to będzie przestrogą dla innych. To nie jest walka polityczna, to są metody gangsterskie. Nic nie usprawiedliwia tego rodzaju aktów przemocy. Po takich zapowiedziach zginął Paweł Adamowicz. To barbarzyństwo, inaczej się tego nie da nazwać - powiedział kandydat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. 5 tys. złotych za przespanie sześciu godzin. Możesz dostać taką pracę
  2. Nie żyje wnuk legendarnego artysty, chłopiec miał zaledwie 10 dni
  3. Chciał zabić swoją żonę i córkę. Teraz jest sparaliżowany
  4. Gołąbki Magdy Gessler w obłędnym sosie. Oto prosty przepis na spektakularny obiad, niebo w gębie
  5. Złe wiadomości na jutro. IMGW pilnie ostrzega Polaków przed niebezpieczeństwem

Źródło: WP

Następny artykuł