Wybory do PE. Polscy biskupi pouczają Polaków jak zagłosować

Wybory do PE. Polscy biskupi pouczają Polaków jak zagłosować Źródło: Screenshot z youtube.com/Archidiecezja Gnieźnieńska [zdj. poglądowe]

Wybory do PE to ważna chwila dla Polaków, którzy tego dnia wybiorą swoich kandydatów na europosłów. Ci będą od teraz reprezentować interesy naszego kraju, a więc spoczywać będzie na nich wielka odpowiedzialność. Do wyborów należy podejść roztropnie - o co apelują biskupi w oficjalnym liście.

Wybory do PE to ważna chwila dla Polski. Według statystyk CBOS aż 52% Polaków zadeklarowało swoją chęć uczestnictwa w wyborach. Obywatele będą głosować na wybranych przez siebie kandydatów, a to, kto ostatecznie zostanie europosłem będzie nie bez znaczenia dla przyszłości kraju. Niezależne sondaże, w tym między innymi wykonane na zlecenie Onetu wskazują, że 23 miejsca w PE zajmie PiS, a 20 mandatów przypadnie dla KE.

Do wyborów został niespełna tydzień. Biskupi uznali więc, że jest to odpowiednia pora, aby pouczyć Polaków, w jaki sposób powinni głosować. Specjalny list z tej okazji ze wskazówkami wystosowała Konferencja Episkopatu Polski.

Wybory do PE już 26 maja. Biskupi proszą Polaków, aby głosowali zgodnie z dekalogiem

Wśród głosujących Polaków lwia część to wyznawcy katolicyzmu, do których biskupi postanowili wystosować specjalny list. Ich zdaniem wyborcy powinni kierować się podczas głosowania swoim sumieniem, a najlepiej całą procedurę poprzedzić modlitwą.

 - Bardzo zachęcamy was, drodzy siostry i bracia, do wzięcia udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego i głosowania zgodnego z właściwie ukształtowanym sumieniem - czytamy w liście Episkopatu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

"Unia będzie czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny"

Zdaniem biskupów wybory do PE to świetna okazja do tego, aby wybrać godnych przedstawicieli, którzy reprezentowali będą chrześcijańskie wartości. Sytuacja ta może zostać wykorzystana przez Polskę też do tego, aby zarażać inne kraje dekalogiem

 - Polska należy do Unii od 2004 roku. Stało się to również dzięki osobistemu zaangażowaniu Ojca Świętego Jana Pawła II, który w członkostwie naszego państwa w tej instytucji dostrzegał nie tylko szansę na rozwój Polski pod względem materialnym i cywilizacyjnym, ale również szansę dla Unii, która będzie mogła czerpać z duchowego skarbca naszej Ojczyzny. W konsekwencji przed Europą otworzy to - jak często głosił to Papież - możliwość oddychania obydwoma płucami, a przez to trwania przy jej chrześcijańskich korzeniach - brzmi list wystosowany przez hierarchów kościelnych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa wyjawiła PRAWDĘ! Opadną wam szczęki, gdy dowiecie się co naprawdę myśli o Agacie DUDZIE!
  2. NIE ŻYJE najseksowniejsza sportsmenka na świecie! Jej śmierć była nagła i niespodziewana
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  4. Widok grobu śp. aktora grającego Edzia w "Kiepskich" rozrywa serca na szczątki
  5. Gdzie tak naprawdę mieszka teraz Michał Wiśniewski? Takiej posiadłości nie ma nikt (FOTO)
  6. Ile wzrostu ma Kasia Cichopek? Wstrząs, w telewizji nie widać, że jest tak niska

Źródło: RMF24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News