Wybory do PE. PKW wylosowała numery na listach wyborczych

Wybory do PE. PKW wylosowała numery na listach wyborczych Źródło: fot. pikio.pl

Wybory do Parlamentu Europejskiego zbliżają się wielkimi krokami, mimo to, co rusz jesteśmy zaskakiwani kolejnymi niespodziankami. Teraz poznaliśmy numery list wylosowane przez PKW.

Wybory do Parlamentu Europejskiego otwierają tegoroczny sezon wyborczy i będą stanowić doskonałe preludium przed głosowaniem dotyczącym wyborów w październiku. Na temat wyników obydwu głosowań pojawiła się cała masa spekulacji oraz domysłów odnośnie do tego, kto okaże się czarnym koniem wyborów. Oczywiście każde z ugrupowań przekonane jest o swojej sile i pewnym zwycięstwie, ale bez wątpienia żadna z partii nie podda się bez walki.

Wybory do Parlamentu Europejskiego: znamy już numery nadane przez PKW

Nie ma wątpliwości, że rok 2019 będzie jednym z najważniejszych w historii polskiej polityki, ponieważ w przeciągu zaledwie kilku miesięcy wybierzemy zarówno polityków, którzy będą reprezentować nasz kraj w Brukseli, jak i tych, którzy zasiądą w polskim Sejmie.

Teraz oczy wszystkich komentatorów politycznych skupione są na numerach list, jakie właśnie zostały wylosowane przez PKW. W ten sposób listę rozpoczyna komitet Konfederacja, następnie mamy, Wiosnę Roberta Biedronia i z numerem trzecim Koalicję Europejską. PiS otrzymał numer czwarty, a za nim są jeszcze kolejno: Lewica Razem i Kukiz '15.

Wiele osób przykłada dużą uwagę do tego, jaki numer otrzymuje dane ugrupowanie. Według niektórych internautów ma to nawet sugerować, kto otrzyma największą ilość głosów, jednak nadawanie numerów na liście jest całkowicie losowe.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Polskie media dosłownie zalewane są kolejnymi sondażami, w których możemy znaleźć bardzo niejednoznaczne wyniki dotyczące nadchodzących głosowań. Bez problemu możemy znaleźć wypowiedzi kolejnych specjalistów, a także przewidywania znanego jasnowidza Krzysztofa Jackowskiego, który uważa, że wyniki wyborów do PE będą zupełnie inne, niż prezentują nam to sondaże, a różnica pomiędzy liderami w głosowaniu będzie naprawdę niewielka.

Nie da się ukryć, że wyniki wyborów do PE mogą w dość dużym stopniu pokazywać, kto ma największe szanse na zwycięstwo w październiku i to właśnie dlatego tak wiele osób jest teraz wokół nich skupione. Już teraz możemy być pewni bardzo zaciętej rywalizacji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda ma siostrę bliźniaczkę! To znana aktorka - wyglądają identycznie. Pospadacie z krzeseł jak to zobaczycie
  2. Córki Hanny Lis są ZNIEWALAJĄCO piękne! Urodą zmiażdżyły nawet córki Kingi Rusin!
  3. Kierowca wjechał w tłum. 11 dzieci nie żyje
  4. Roksana Węgiel miażdżąco skrytykowana. Te słowa poszły na żywo
  5. Niewyobrażalny koszmar Rodowicz. W 15 minut doszczętnie spłonął dom rodzinny gwiazdy, Maryla apeluje o pomoc
  6. Aż was poderwie z foteli. Lewandowska przypadkiem pokazała, jak wygląda wnętrze jej jadalni

 

źródło: WP

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News