Wybory do europarlamentu - oświadczenia majątkowe kandydujących
Fot. Pixabay.com/_Alicja_
Bartłomiej Chudy - 7 Maja 2019

Przed wyborami ujawniają pensje. Majątki europosłów to prawdziwy kosmos

Wybory do Europarlamentu za pasem, a obywatele właśnie uzyskali wgląd w oświadczenia majątkowe polskich europosłów. Ich majątek to prawdziwy kosmos. Większość z nas może pomarzyć o skromnym odsetku oszczędności eurodeputowanych.

Wybory do Europarlamentu odbędą się w Polsce w niedzielę, 26 maja. Polacy mający prawo wyborcze zadecydują tego dnia o wyłonieniu swoich 50 reprezentantów do Parlamentu Europejskiego.

Wybory do Europarlamentu - byli europosłowie pokazują oświadczenia majątkowe

Tymczasem na stronie Sejmu RP pojawiły się oświadczenia majątkowe polskich europosłów, którzy mieli już możliwość reprezentowania ojczyzny w Strasbourgu czy Brukseli.

Sławomir, odważne zdjęcie żonyŻona Sławomira pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg. Oniemiejecie (FOTO)Czytaj dalej

Nie od dziś wiadomo, że oświadczenia polityków są dla wyborców możliwością powiedzenia "sprawdzam". O ile majątki posłów na Sejm prezentują się imponująco, to wgląd w oszczędności i mienie europosłów zadziwia jeszcze bardziej.

Nie przez przypadek mówi się, że jedna kadencja w europarlamencie może "ustawić" polityka do końca życia. Dużo zależy od tego, jak europoseł wykorzysta za granicą swój czas. Przykład polskiej sceny politycznej pokazuje, że kto raz dostał się do PE, będzie próbował uczynić to po raz kolejny.

Dowodem jest choćby próba reelekcji w wykonaniu Ryszarda Czarneckiego. Jest on "lokomotywą" wyborczą PiS w województwie mazowieckim. Jak prezentuje się jego majątek? Polityk PiS ma ponad 980 tysięcy złotych oraz ok. 17 tysięcy euro oszczędności. "Wprost" przypomina, że ma też dwa mieszkania.

Z Koalicji Europejskiej startuje do PE, Dariusz Rosati. On w swoim oświadczeniu wpisał milion złotych oszczędności, do tego 163 tys. euro i 500 dolarów. Nie licząc nieruchomości.

Były premier i przewodniczący PE, Jerzy Buzek ma 286 tys. euro oszczędności, a Danuta Hubner ponad 500 tys. zł, a do tego 1,2 mln euro, 4 tys. dolarów i 13 tys. franków.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Kinga GajewskaZdumiewające majątki najmłodszych posłów [ZDJĘCIA]Czytaj dalej

Jeszcze bardziej imponująco wygląda portfel Zbigniewa Kuźmiuka. Polityk zgromadził 798 tys. zł, 403 tys. dolarów USD i 328 tys. euro. Stosunkowo "skromnie" na jego tle wygląda Julia Pitera (PO). Ma "tylko" 32,7 tys. zł, ale z kolei aż 283 tys. euro.

Z kolei majątek Adama Szejnfelda szacowany jest na 184 tys. zł i równowartość 627 tys. zł w walutach obcych.

Zwykli, nawet przeciętnie zarabiający Polacy mogą o takich kwotach jedynie pomarzyć.

ZOBACZ TAKŻE

  1. Półtoraroczny syn gwiazdy „Na Wspólnej” chorował na raka mózgu. Lekarze nie dawali mu szans
  2. Meghan Markle URODZIŁA! Znamy płeć royal baby
  3. Żona Sławomira pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg. Oniemiejecie (FOTO)
  4. Cena luksusowej torebki od Michaela Korsa w Lidlu zwala z nóg. Już za parę dni kobiety będą się o nie walczyć
  5. Z kim obecnie jest Piotr Żyła? Prywatne życie skoczka
  6. Michał Wiśniewski nagrał porażającą piosenkę o rozstaniu z czwartą żoną. Odebrało nam mowę

jkmJak wielki majątek ma Korwin-Mikke? Szok! Najbogatsi polscy europosłowie [ZOBACZ!]Czytaj dalej

źródło: Wprost

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News