Państwowa Komisja Wyborcza właśnie przekazała ważne informacje. Nie mieści się w głowie, co się dzieje przed lokalami wyborczymi

Państwowa Komisja Wyborcza właśnie przekazała ważne informacje. Nie mieści się w głowie, co się dzieje przed lokalami wyborczymi Źródło: .

Wybory prezydenckie 2020 trwają od wczesnych godzin porannych. Lokale wyborcze w całej Polsce otworzyły się o godzinie 7:00 i do godziny 21:00 oczekują na obywateli. Już teraz dochodzi do niebywałych scen pod lokalami wyborczymi.

Wybory prezydenckie 2020 już się rozpoczęły, od godziny 7:00 w całej Polsce otwarto lokale wyborcze, które do godziny 21:00 czekają na obywateli, którzy zdecydują się na oddanie swojego głosu. Państwowa Komisja Wyborcza właśnie przekazała niepokojące wiadomości.

Wybory 2020 - Państwowa Komisja Wyborcza przekazała niepokojące wieści sprzed lokali wyborczych

W niedzielę 28 czerwca o godzinie 7:00 rozpoczęły się wybory prezydenckie w naszym kraju. Po kilku godzinach od otwarcia lokali wyborczych w całej Polsce, Państwowa Komisja Wyborcza przekazała niepokojące informacje związane z bardzo zmiennymi warunkami pogodowymi panującymi w różnych częściach kraju.

Przed niektórymi placówkami zaobserwowano ogromne kolejki. Chętni do głosowania obywatele wyczekują w pełnym słońcu na swoją kolej, by móc wrzucić głos do urny. Niestety, taka aura może mieć zły wpływ zwłaszcza na starszych obywateli, którzy najczęściej źle znoszą wysokie temperatury, jednak wszystko ze względów bezpieczeństwa, związanych z pandemią koronawirusa. Niestety, jak donosi Polsat News, zdarza się, ze w kolejkach przed lokalami wyborczymi obywatele łamią przepisy sanitarne oraz nie zachowują dystansu społecznego.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Wybory 2020 - rekordowe kolejki przed lokalami

Według rozporządzenia ministra zdrowia, w lokalu wyborczym może przebywać jeden wyborca na 4 metry kwadratowe. Nie wlicza się w to członków komisji, mężów zaufania i obserwatorów.

- Jest jeden moment, kiedy powinniśmy uchylić maseczkę, aby pokazać twarz członkowi komisji, kiedy będzie weryfikował naszą tożsamość z dokumentem ze zdjęciem. Prośba do wyborców, aby ten gest uczynili - przekazała Magdalena Pietrzak, szefowa Krajowego Biura Wyborczego, w "Gościu Wydarzeń" w Polsat News.

Dzisiaj grzeje: 1. Są wstępne wyniki wyborów prezydenckich. Wielkie zaskoczenie dla milionów Polaków

2. Kobieta celowo nakaszlała w twarz rocznemu dziecku. Jego mama podała przyczynę

Z kolei w związku z nawałnicami i burzami, które w ostatnich dniach przetoczyły się przez południe naszego kraju, Państwowa Komisja Wyborcza musiała podjąć ważne decyzje. Z powodu zalania, dwie komisje wyborcze zostały przeniesione.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Znalazła w zeszycie mamy przepis na wafle sprzed 20 lat. Powróciły wspomnienia, najlepszy smak dzieciństwa
  2. Mariusz Pudzianowski zadziwił wszystkich kibiców w dniu wyborów. Przypomniał Polaka, którego wielbiły tysiące
  3. Ogromny pożar w polskim mieście, w domu były dzieci. Strażakom nie udało się uratować wszystkich domowników
  4. Małgorzata Rozenek skomentowała zdjęcie dwoma słowami. Nie sądziła, że doprowadzi do wielkiej awantury
  5. Ile “wypada” włożyć do koperty dla pary młodej? Kwoty zwalają z nóg
  6. Porażająca agresja w jednym z autobusów. Pasażerowie bali się odezwać, przeżyli chwile grozy

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News