2 tygodnie po wyborach we Francji ogromny wzrost zachorowań wśród członków komisji. Popełniono potworny błąd

2 tygodnie po wyborach we Francji ogromny wzrost zachorowań wśród członków komisji. Popełniono potworny błąd Źródło: Unsplash Chris Karidis

Panująca epidemia nie stanowiła we Francji przeszkód do tego, by odbyły się wybory. Minęły dwa tygodnie i wśród członków komisji odnotowano znaczący wzrost przypadków wystąpienia koronawirusa. Jaki błąd popełniono?

Dwa tygodnie temu we Francji odbyły się wybory samorządowe. Po tym czasie odnotowano u osób, które pracowały w komisjach znaczący wzrost zachorowań. Wszystko spowodowane jest przez jeden poważny błąd.

Wybory we Francji w czasie epidemii

Nie da się ukryć, że wybory to w każdym kraju wyjątkowy czas, który angażuje społeczeństwo do aktywnego udziału w życiu politycznym. Politycy i obywatele z Francji ochoczo namawiali innych do wzięcia w nich udziału. Zapewniano ich o bezpieczeństwie i przestrzegania wszystkich wytycznych dotyczących przeciwdziałaniu epidemii.

Okazuje się jednak, że środki zapobiegawcze były niewystarczające. Jak donoszą francuskie media u osób obsługujących sztaby wyborcze i pracujących w komisjach odnotowano wzrost przypadków zachorowań. Część z nich została hospitalizowana. Stan niektórych można określić jako ciężki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Jaki błąd popełniono podczas wyborów?

Mimo tego, że zostały zachowane wszelkie środki ostrożności, to nie uchroniły one wszystkich przed chorobą, którą wywołuje koronawirus. Jak donosi Fakt24, BFM TV poinformowało, że do lekarzy zgłasza się coraz więcej osób będącymi członkami komisji wyborczych z Seine-Saint-Denis, Wersalu, Val d'Oise, Franconville czy Paryżu. Niektórzy ostrzegali, że same zabezpieczenia mogą okazać się niewystarczające.

Wybory, które odbyły się we Francji okazały się fatalnym błędem. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Fakt24, była minister zdrowia Agnes Budzyn już w styczniu ostrzegała prezydenta i premiera Francji o ryzyku epidemii. Jednak wówczas nie wzięto jej słów na poważnie. Sugestia przełożenia wyborów została zbagatelizowana. Niektórzy stwierdzają, że wybory w czasie pandemii to szaleństwo, do którego nie powinno dojść.

Dzisiaj grzeje: 1. Stało się, 13. emerytura jednak nie dla wszystkich. Wiadomo, kto nie dostanie pieniędzy

2. Ginekolog zdradza najczęstszy błąd swoich pacjentek. Rzadko która kobieta zwraca na niego uwagę

Już niedługo w Polsce odbędą się wybory. Warto wyciągnąć wnioski z tego, co wydarzyło się we Francji. Koronawirus wciąż infekuje coraz więcej osób. Ich mijanie się w lokalach wyborczych może sprawić, że sytuacja związana z pandemią będzie jeszcze bardziej dramatyczna.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy stanu przedzawałowego. Każdy powinien je znać
  2. Znany polski sportowiec aresztowany. Jeszcze niedawno był ulubieńcem kibiców
  3. Uczestniczka "Kuchennych rewolucji" wyznała całą prawdę, nie tak miało być. Magda Gessler nie będzie zadowolona
  4. Burza w sieci i lincz po wpisie gwiazdora disco polo. Jego odpowiedź zwala z nóg
  5. Kupujesz chleb w markecie? GIS nakazuje zrobić z nim jedną rzecz przed jedzeniem, może uratować życie
  6. Zaczął wbijać igłę w skórkę od banana. Genialny trik, po sekundzie na nagraniu widać powalające efekty

Źródło: Fakt24

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News