Z samego rana PKW wydało nagle oświadczenie. Chodzi o wybory

Z samego rana PKW wydało nagle oświadczenie. Chodzi o wybory Źródło: Twitter.com PanstwKomWyb

Wybory 2020 - Państwowa Komisja Wyborcza przekazała nagłe oświadczenie, oficjalne wyniki zostały podane z opóźnieniem. Szef PKW Sylwester Marciniak, zapowiedział, że sprawa zostanie wyjaśniona.

Wybory 2020 na prezydenta Polski odbyły się w niedzielę 28 czerwca. Do urn pomaszerowało ponad 64,5 procent uprawnionych do głosowania obywateli, to jeden z najwyższych wyników w ostatnich latach. Rano PKW przekazało nagłe oświadczenie, chodzi o wyniki.

Wybory 2020 - wyniki głosowania

PKW podało oficjalne wyniki głosowania w I turze wyborów prezydenckich 2020. Na obecnego prezydenta, Andrzeja Dudę zagłosowało na Andrzeja Dudę 43,5 procent wszystkich głosujących, natomiast za nim uplasował się obecny prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski z wynikiem 30,46 procent. Ponieważ żaden z 11 kandydatów nie uzyskał połowy głosów, przeprowadzona zostanie II tura głosowania w której o urząd prezydenta zmierzą się właśnie ci dwaj politycy.

13,87 procent głosujących poparło bezpartyjnego kandydata i debiutanta na scenie politycznej Szymona Hołownię. Na Krzysztofa Bosaka z Konfederacji głos oddało 6,78 procent wyborców, szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał poparcie 2,36 procent Polaków, a reprezentujący Lewicę Robert Biedroń otrzymał 2,22 procent głosów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Poniżej jednego procenta poparcia dostali: Stanisław Żółtek - 0,23 proc. Marek Jakubiak - 0,17 proc., Paweł Tanajno - 0,14 proc., Waldemar Witkowski -  0,14 proc. i Mirosław Piotrowski - 0,11 procent.

Wybory 2020 - oświadczenie PKW

Na porannej konferencji szef PKW Sylwester Marciniak poinformował, że ogłoszenie wyników wyborów opóźniało się, ponieważ komisja musiała oczekiwać na dwa protokoły z Manchesteru. Mężczyzna zapowiedział, że będzie wyjaśniał te sprawę m.in. z konsulem.

Dzisiaj grzeje: 1. Już od jutra w życie wchodzi nowy przepis. Tysiące Polaków niespodziewanie dostanie kartę

2. Kobieta piła ocet jabłkowy każdego dnia przez miesiąc. Efekty były zaskakujące

Jak przekazała PKW, do urn w pierwszej turze wyborów powędrowało 64,51 proc. uprawnionych do głosowania obywateli Polski, a 99,7 proc. głosów było ważnych. To niezwykle wysoka frekwencja, zbliżona do rekordu z 1995 roku, kiedy w pierwszej turze zagłosowało 64,7 proc. uprawnionych.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wstrząsające, właśnie trwają poszukiwania klienta Biedronki. Wywołał ogromny skandal
  2. Jakub Błaszczykowski przeszedł badania medyczne. Klub wydał pilny komunikat
  3. Niebywałe, co zrobił Kononowicz. Doszło do starcia z dziennikarzem TVP, konieczna interwencja policji
  4. Pokazała paragon za filet, frytki, surówkę i napój. Suma zwala z nóg
  5. GUS podał zatrważające dane. Wzrost cen w czerwcu przyprawia o zawrót głowy
  6. Nie wszyscy Polacy zagłosują w II turze? Ministerstwo odnotowało wczoraj poważne problemy

Źródło: RMF FM

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News