Szefowa kampanii Dudy rezygnuje. "Z uwagi na stan zdrowia"

Szefowa kampanii Dudy rezygnuje. "Z uwagi na stan zdrowia" Źródło: youtube publicystykatvp

Wybory 2020 mogą okazać się jednymi z ciekawszych w historii. Prowadzenie kampanii jest teraz jednak szczególnie trudne ze względu na epidemię, która rozprzestrzeniła się w Europie. Szefowa sztabu Andrzeja Dudy poinformowała, że rezygnuje z funkcji.

Wybory 2020 przejdą do historii wyborów prezydenckich. Nie tylko po raz pierwszy w roli kandydatów pojawiły się osoby związane z rozrywką, ale epidemia koronawirusa spowodowała, że sztaby muszą zupełnie zmienić formę kampanii.

Wybory 2020 zagrożone? 

Jak dotąd nie podjęto jeszcze decyzji o tym, czy w związku z wirusem rozprzestrzeniającym się po Europie wybory zostaną przełożone. Takie propozycje pojawiły się, jednak obecnie urzędujący prezydent nie poparł takiej inicjatywy, co nie oznacza, że nie jest to możliwe. W obliczu ostatnich wydarzeń oraz po gwałtownym wzroście zachorowań musimy liczyć się z tym, że wszystkie zaplanowane wydarzenia staną pod znakiem zapytania. Nie inaczej było w przypadku harmonogramów sztabów wyborczych poszczególnych kandydatów na fotel prezydenta. Wszyscy zrezygnowali z zaplanowanych spotkań w terenie, tak by nie narażać swoich wyborców.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Rezygnuje z powodu stanu zdrowia

Szefowa kampanii Andrzeja Dudy za pomocą Twittera poinformowała, że w związku ze swoim stanem zdrowia zmuszona jest zrezygnować z funkcji, jaką sprawuje. Jolanta Turczynowicz-Kieryłło podjęła tę ważną decyzję dodając, że obecnie najważniejsze dla niej jest to, byśmy wygrali jako naród. Z wyjaśnieniami pośpieszył Adam Bielan, który jest rzecznikiem sztabu wyborczego obecnego prezydenta. Podkreślił on, iż rezygnacja szefowej oraz jej stan zdrowia w ogóle nie ma związku z epidemią wirusa SARS-Cov-2 i nie ma co do tego żadnych wątpliwości, że jest to po prostu niefortunny zbieg wydarzeń.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat sanepidu ws. koronawirusa. Pilne poszukiwania, wielkie niebezpieczeństwo

2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

Kontrowersyjna osoba

Jolanta Turczynowicz-Kieryłło, która miała poprowadzić zwycięską dla Andrzeja Dudy kampanii jest postacią dyskusyjną, ze względu na doniesienia medialne, które jakiś czas temu dotarły do opinii publicznej. Według świadka kobieta miała ugryźć go w rękę, po tym jak w noc przed wyborami samorządowymi w 2018 r. zgłosił on, że podczas ciszy wyborczej roznosi ulotki ośmieszające kontrkandydata na prezydenta Milanówka, Piotra Remiszewskiego. Cała sprawa została bardzo dokładnie opisana przez "Gazetę Wyborczą", która zbadała ten incydent. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców
  4. Czy koronawirusem można zarazić się przez jedzenie? Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości
  5. Karygodne zachowanie księdza. Agata nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła co robi
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: Polsat News

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News