Wybory 2020 to główny temat w sejmie
Pikio
Agata Jaroszewska - 6 Maja 2020

Jest oficjalne oświadczenie Kaczyńskiego i Gowina ws. wyborów 2020. Zaskoczenie dla wielu

Wybory 2020 to obecnie jeden z głównych tematów w polskich mediach. Epidemia koronawirusa trwa w najlepsze, a polscy posłowie spierają się co do tego, czy oraz w jakiej formie powinno się przeprowadzić wybory prezydenckie. Jarosław Kaczyński oraz Jarosław Gowin wydali wspólne oświadczenie - to spore zaskoczenie.

Wybory 2020 poróżniły tych dwóch polityków, teraz jednak zdecydowali się na wspólne zabranie głosu. To ważne z punktu widzenia kraju, gdyż termin wyborów prezydenckich obecnie nadal ustanowiony jest na 10 maja.

Anna Lewandowska, mama o porodzieMama Anny Lewandowskiej nieoczekiwanie zdradziła prawdę o porodzie córki. Wszystko stało się jasneCzytaj dalej

Wybory 2020 w trybie korespondencyjnym, ale w innym terminie?

Wspólne oświadczenie wydane przez Jarosława Kaczyńskiego oraz lidera Porozumienia Jarosława Gowina dotyczy wyborów 2020. Sejm zawrzał ostatnio i posłowie oraz senatorowie nie mogli dojść do porozumienia. Słowa polityków z oświadczenia cytuje portal Interia, który jasno określa, że z komunikatu wydanego przez obydwu polityków wynika, iż wybory odbędą się tak, jak zakładał PiS, czyli w trybie korespondencyjnym, jednak nie w zakładanym wcześniej terminie.

- Po 10 maja 2020 roku oraz przewidywanym stwierdzeniu przez SN nieważności wyborów, wobec ich nieodbycia, marszałek Sejmu ogłosi nowe wybory prezydenckie w pierwszym możliwym terminie - przeczytać można w komunikacie wydanym przez czołowych polityków polskiej sceny sejmowej. Porozumienie, którego liderem jest Jarosław Gowin obiecało poprzeć ustawę o głosowaniu korespondencyjnym, zaznaczając jednocześnie, iż zaproponowane zostaną projekty co do jej nowelizacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Owczarek niemiecki z nieziemskimi oczamiSzczeniak owczarka niemieckiego z niezwykłymi oczami. Ich sekret jest banalny, efekt nieziemskiCzytaj dalej

To ogromna zmiana mogąca pokrzyżować plany opozycji

Podobne wiadomości przekazuje Polsat News, który potwierdza, że w czwartek Porozumienie Jarosława Gowina poprze w głosowaniu ustawę partii rządzącej.

- W związku z odrzuceniem przez opozycję wszystkich konstruktywnych propozycji umożliwiających przeprowadzenie tegorocznych wyborów prezydenckich w terminie konstytucyjnym, partie Prawo i Sprawiedliwość oraz Porozumienie Jarosława Gowina przygotowały rozwiązanie, które zagwarantuje Polakom możliwość wzięcia udziału w demokratycznych wyborach - cytuje podpisane przez polityków wspólne oświadczenie Polsat News. Jarosław Gowin przedstawiany był do tej pory jako nadzieja dla opozycji, która nie zgadza się na proponowaną formę przeprowadzenia wyborów. Do kolejnych ciekawych, nieoficjalnych informacji dotarł reporter Polsat News, Rafał Miżejewski.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie mieści się w głowie, co ksiądz robił z chłopcem. Musiał trafić do szpitala, ból był przytłaczający

2. Dagmara Kaźmierska w towarzystwie przystojnego mężczyzny. Z nim planuje ślub?

Znana jest nieoficjalna data planowanych wyborów

Jak ustalił dziennikarz, w związku z opublikowanym oświadczeniem obecnie wybory odbyć miałyby się w miesiącach wakacyjnych - w lipcu bądź sierpniu. To także wynik negocjacji przeprowadzonych między Kaczyńskim a minister Jadwigą Emilewicz. W udostępnionym przez dziennikarza wpisie dowiedzieć można się także, że Porozumienie jako jeden z warunków koniecznych poparcia omawianego projektu PiS przedstawiła dymisję jednego z wiceministrów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Minister Szumowski ostrzega. Wkrótce może czekać nas ponowne zamrożenie gospodarki
  2. Dawid Kubacki opowiedział prawdę o swoich początkach. Nikt nawet nie wiedział, co przeżywał
  3. Informacja tak bolesna, że nie powiedzieli nawet mamie Kacperka. Nagły zwrot akcji w poszukiwaniach
  4. Policja dokonała tragicznego odkrycia. Prokuratura potwierdziła właśnie informacje o śmierci dziecka
  5. Agata Młynarska dopiero na kwarantannie ujawniła, co myśli o teściowej. Łzy cisną się do oczu
  6. Nie wymaga pieczenia, umiejętności i nietypowych składników. Bajecznie proste ciasto robi się niemal samo

Znaki zodiakuJaki znak zodiaku ma Wasze małżeństwo? Odpowiedź może zaboleć, nie wszyscy będą żyli długo i szczęśliwieCzytaj dalej

Źródło: Polsat News / Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News