Zapadła decyzja ws. wyborów prezydenckich 2020. Niebywałe sceny w Sejmie

Zapadła decyzja ws. wyborów prezydenckich 2020. Niebywałe sceny w Sejmie Źródło: Wikimedia Commons Mateusz Kudła

Wybory 2020 rozstrzygnięte przez ostatnie posiedzenie Sejmu. Doszło do zaskakujących scen w rządowym budynku, wiele osób się tego nie spodziewało.

Wybory 2020 zostały ostatecznie przesądzone przez głosowanie sejmu. Rząd nie otrzymał większości bezwzględnej do wprowadzenia głosowania korespondencyjnego. Z 459 posłów 228 głosowało za, 228 przeciw, a 3 się wstrzymało.

Zaskakujące sceny w Sejmie. Obóz rządzący mógł wygrać głosowanie, ale przegrał je w niespodziewanych okolicznościach

Doszło do zaskakującej sytuacji, choć w teorii Prawo i Sprawiedliwość mogłoby samodzielnie przegłosować ustawę, nie udało się to przez zamęt głosowania internetowego. Dzięki głosowaniu za pośrednictwem osiągnięto pełną frekwencję opozycji. Jednocześnie w szeregach partii rządzącej zapanował chaos, przez co nie udało się przegłosować ustawy.

W związku z obecną sytuacją wniosek o przeprowadzenie wyborów korespondencyjnie został odrzucony. Marszałek sejmu zdecydował się na ogłoszenie przerwy w obradach Sejmu, które zostaną wznowione dopiero o godzinie 15.

Wiceprezydent podał się do dymisji przed głosowaniem. Po decyzji Sejmu kolejny zwrot akcji, będzie powtórka głosowania? [AKTUALIZACJA]

Przed głosowaniem posłowie opozycji poważnie obawiali się o wynik głosowania. Wszystko ze względu na Jarosława Gowina z Porozumienia (koalicja Zjednoczona Prawica), który nie chciał głosować za ustawą o głosowaniu korespondencyjnym. Wicepremier poddał się do dymisji, mówiąc, że będzie głosował przeciwko ale nie gwarantuje, że jego partia zrobi to samo. Nową wicepremier została kontrowersyjna Jadwiga Emilewicz. Zapowiedziała, że zagłosuje za ustawą rządu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Projekt głosowania korespondencyjnego jest poprawieniem stanu prawnego, który głosowaliśmy tydzień temu. Propozycja dzisiejsza jest dobrym rozwiązaniem. Większość Porozumienia poprze to stanowisko, jesteśmy za przygotowaniem Polski do głosowań korespondencyjnych. [...] To jest dziś rozwiązanie, które jako partia popieramy - zapowiadała.

Dzisiaj grzeje: 1. Rodzina uwielbianego aktora przekazała tragiczne wieści. Zmarł 2 dni temu na koronawirusa
2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

AKTUALIZACJA: Doszło do nagłego zwrotu akcji. Poseł Prawa i Sprawiedliwości - Andrzej Kryj, apeluje o reasumpcję głosowania. Twierdzi, że zagłosował za ustawą, ale system głosów go nie policzył.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Niepokojące dane GIS. Kto w Polsce najczęściej choruje na COVID-19?
  2. Trener reprezentacji Polski pokonał koronawirusa. Świetne informacje dla kibiców w całym kraju
  3. Zenek Martyniuk przeszedł dramatyczne chwile. Po kilku miesiącach zdradził smutne szczegóły
  4. Od kwietnia pracownicy mogą stracić nawet połowę pensji. Chodzi o duże pieniądze, wszystko zgodnie z prawem
  5. Para wybrała się na spacer z psem po opustoszałej okolicy. Gdy zauważyli, kto idzie z nimi, zamarl
  6. Załamana kasjerka powiedziała całą prawdę o "godzinach dla seniorów". Nie mieści się w głowie

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News