Wybory
Wikipedia/Lieven Smits
Wiadomości Pikio - 29 Maja 2019

Tylko jedna gmina na Podkarpaciu nie głosowała na PiS. Wiemy dlaczego

Wybory w tym roku wygrało Prawo i Sprawiedliwość, mieli dość sporą przewagę w głosach. Okazało się, że na Podkarpaciu tylko jedna gmina w ogóle nie głosowała na tę partię. Powód jest dość kuriozalny.

Wybory do Parlamentu Europejskiego wygrało Prawo i Sprawiedliwość, mieli kilkuprocentową przewagę nad Koalicją Europejską. Na Podkarpaciu zdecydowana większość głosowała na wygraną partię. Wszyscy, poza jedną gminą, a dokładniej Cisną. Od zawsze mieszkańcy tego regionu głosowali na PiS, teraz się to zmieniło i wiemy dlaczego.

Wybory wygrał PiS, lecz nie w gminie Cisna

Z mapy wyborów na całym obszarze Polski wynika, że mieszkańcy Podkarpacia głosowali na Prawo i Sprawiedliwość, jednak z pewnym wyjątkiem, a mianowicie gminą Cisna. Tylko w tym regionie wygrała Koalicja Europejska. Jedna z mieszkanek wspominała, że na tle całego województwa Cisna zawsze się wyróżnia.

Biedronka: afera parkingowaKlienci Biedronki wściekli do granic możliwości. Spotkała ich wyjątkowo przykra niespodziankaCzytaj dalej

Należy wspomnieć, że Cisna jest gminą wiejską z najmniejszą populacją w całym kraju. Według statystyk, zameldowanych jest tam niecałe 1600 osób. Od zawsze Prawo i Sprawiedliwość wygrywało na wschodzie, lecz nie tym razem. Cisna okazała się ostatnim bastionem na Podkarpaciu, który nie popiera działań tej partii. Według oficjalnych danych, głosy mieszkańców przedstawiają się w następujący sposób:

  • Koalicja Europejska - 46,99 proc.
  • Prawo i Sprawiedliwość - 35,84 proc.
  • Wiosna Roberta Biedronia - 8,9 proc.

Wynika z tego, że PiS został wręcz zmiażdżony przez KE. Jest to wprost zdumiewający wynik na tle całego kraju.

Wynik głosowania był do przewidzenia, powód jest dość kuriozalny

Wynik z góry był do przewidzenia - gmina jest mocno związana z Platformą Obywatelską, a co za tym idzie, także z KE.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Zdrowie10 rzeczy, które bardzo źle wpływają na nasze zdrowie. Robi to każdy z nasCzytaj dalej

- U nas taka jest struktura ludności. Mało jest mieszkańców z dziada pradziada, mamy dużo mieszkańców napływowych. Ludzie mają dużo kontaktów z innymi, ze światem. Mają w sobie dużo otwartości. Do nas przyjeżdża bardzo dużo turystów. Część osób, która się u nas osiedla, to osoby z dużym dorobkiem życiowym, które sporo już w życiu widziały. Powiedziałabym, że jest dużo osób o niezależności osobistej. Ludzie są bardzo czynni zawodowo i kreatywni. Nie stronią od aktywności obywatelskiej, zakładają różne stowarzyszenia - powiedziała Małgorzata Gucwa.

Przez tak niską populację, wszyscy mieszkańcy się znają i w większości lubią. Jednym z honorowych mieszkańców Cisnej jest europosłanka Koalicji Europejskiej, Elżbieta Łukacijewska. Według relacji mieszkańców, europosłanka zamieszkuje gminę od przeszło 30 lat. Można podejrzewać, że to Łukacijewska jest głównym powodem takiego wyniku wyborów.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jolanta Kwasniewska zmiazdzyla PiS! Pierwsza Dama nie miala litosci. Tak MOCNYCH slów nikt sie po niej nie spodziewal
  2. Dramat Beaty Tadli. Jej syn zagrozil, ze zrobi cos PRZERAZAJACEGO! Dziennikarka jeszcze nigdy sie tak nie bala
  3. Marta Kaczyńska wprawiła wszystkich w osłupienie. Internauci nie wierzyli w to, co zobaczyli na zdjęciu
  4. Straszna katastrofa lotnicza! Nie żyje legendarny muzyk, którego kochały miliony
  5. Zmarł, tragiczne informacje Polsatu z rana. Nie zauważył, co jest po lewej
  6. Stan byłego męża Rozenek jest fatalny. Najnowsze zdjęcia ze szpitala są porażające, nie może chodzić i mówić

Jarosław KaczyńskiJak wyglądała droga Jarosława Kaczyńskiego na szczyt? Szokujące fakty z życia politykaCzytaj dalej

Źródło: NaTemat

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News