Poważna nieprawidłowość podczas głosowania, karta nie miała stempla. "Stało się, nie można otworzyć urny"

Poważna nieprawidłowość podczas głosowania, karta nie miała stempla. "Stało się, nie można otworzyć urny" Źródło: Screen/TVN 24

Wybory 2019 trwają i już niedługo dowiemy się, kto przez najbliższe cztery lata będzie rządził naszym krajem. Do tej pory pojawiło się jednak kilka incydentów w lokalach wyborczych, między innymi wykryto poważną nieprawidłowość podczas głosowania. Karta wyborcza nie posiadała stempla.

Wybory 2019 trwają i już wkrótce dowiemy się, kto wprowadzi do sejmu i senatu największą liczbę posłów. Jak do tej pory doszło do kilku incydentów w lokalach wyborczych. Poważna nieprawidłowość została wykryta przez jedną z głosujących. Karta nie miała stempla, a co za tym idzie okazała się nieważna. 

Wybory 2019 i incydent w Świebodzinie

Jedna z przybyłych do lokalu wyborczego w Świebodzinie osób zgłosiła, że na karcie do głosowania brakuje stempla. Kobieta, która ją otrzymała, natychmiast zgłosiła tą nieprawidłowość komisji wyborczej. Głos oddany na nieostemplowanej karcie nie może zostać zaliczony. Jak się okazało, nie tylko jej karta nie posiadała urzędowej pieczęci. 

"Stało się, nie można otworzyć urny do zakończenia głosowania" 

Zgłaszająca incydent kobieta zauważyła również, że nieostemplowanych kart jest zdecydowanie więcej i znajdują się w urnie wyborczej. Niestety najprawdopodobniej głosy nie będą mogły zostać zaliczone. Urny również nie można otworzyć, aż do momentu zakończenia głosowania. 

- Stało się, nie można otworzyć urny do zakończenia głosowania - powiedział dla TVN24 członek PKW sędzia Krzysztof Strzelczyk. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Jeśli chodzi o niestemplowane karty, to nawet na poprzedniej konferencji zwracałam uwagę i cieszę się, że wyborca zauważył, bo się jak okazuje, takie przypadki zdarzają - skomentowała dla TVN24 szefowa Krajowego Biura Wyborczego Magdalena Pietrzak. 

Dzisiaj grzeje: 1. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
2. Wielka miłość Foremniak nie żyje. Wspomnienia gwiazdy wróciły przez syna Darii Trafankowskiej, którą też zabrała nagła śmierć

Pietrzak wyjaśniła również, że w takiej sytuacji wyborcy mają prawo złożyć protest do sądu. Wtedy też zostaną rozpatrzone wszelkie okoliczności incydentu w lokalu wyborczym oraz skontrolowana będzie liczba kart, które zostały wydane bez pieczęci Okręgowej Komisji Wyborczej. 

- Będzie również analizował, czy miało to wpływ na wyniki wyborów, bo tak stanowi Kodeks wyborczy, że to najważniejsza przesłanka. Zobaczymy, jak już będą obliczane głosy, ile takich kart nieważnych będzie - dodała na koniec rozmowy z TVN24 szefowa KBW.

Najlepsze newsy dnia:

  1. W bankomacie znalazł małą FORTUNĘ. Jego zachowanie wywołuje podziw
  2. Matka weszła do sypialni córki i prawie zemdlała. Natychmiast zadzwoniła po policję
  3. Wiele razy gwałcił córkę, ma z nią 6 dzieci. "Najbardziej odrażająca zbrodnia, z jaką miałem do czynienia”
  4. Kościół czeka wielka rewolucja? Chodzi o zniesienie celibatu, papież Franciszek zadecyduje
  5. Była kochanka księcia Karola wyjawiła mało znane sekrety. Wiadomo, w jaki sposób ukrywała się przed księżną Dianą

źródło: TVN

Następny artykuł