Politycy PiS w Chicago. Rozdawali ulotki przed lokalem wyborczym

Politycy PiS w Chicago. Rozdawali ulotki przed lokalem wyborczym Źródło: Flickr/Piotr Drabik

Wybory 2019 wzbudzają ogromne emocje zarówno w naszym kraju, jak i poza jego granicami. Przed lokalem wyborczym w Chicago doszło do pewnego incydentu. Politycy PiS rozdawali ulotki agitujące do głosowania na ich partię, co wzbudziło sprzeciw wielu osób.

Wybory 2019 to wydarzenie, które emocjonuje całe polskie społeczeństwo. Już dzisiaj Polacy oddali głos na swoich faworytów i zadecydowali, jaki kształt będzie miała Polska przez najbliższe lata. W związku z głosowaniem w Chicago zgłoszono jednak pewien incydent z udziałem polityków PiS. Rozdawali oni ulotki przed lokalem wyborczym. 

Wybory 2019 wzbudzają ogromne emocje  

Wybory 2019 dobiegły końca. Najwięcej głosów zgodnie z wieloma sondażami zdobyło Prawo i Sprawiedliwość. Na drugim miejscu uplasowała się KO, dalej Lewica, PSL oraz Konfederacja.  Tymczasem w sieci pojawiło się nagranie, które wywołało ogromne emocje. 

Widać na nim Michała Dworczyka i Olgę Semeniuk, którzy przed lokalem wyborczym w Chicago rozdają ulotki zachęcające do głosowania na PiS. Ten film oburzył wiele osób, które sądzą, że było to złamanie ciszy przedwyborczej. Pojawiła się oficjalna informacja z PWK na ten temat. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Stanowisko PKW

Kontrowersyjny film sprzed lokalu wyborczego w Chicago zarejestrowany został przez Polaka mieszkającego w Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna opublikował go na swoim Twitterze, a jego post spotkał się z ogromną liczbą nieprzychylnych komentarzy, zarzucających politykom PiS złamanie ciszy przedwyborczej. 

- Państwowa Komisja w swoich wyjaśnieniach zajmuje stanowisko, zgodnie z którym zakaz prowadzenia agitacji wyborczej po zakończeniu kampanii wyborczej, określony w Kodeksie wyborczym, obowiązuje wyłącznie na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej - wynika z pisma, które otrzymał portal 300POLITYKA na żądanie wyjaśnień od PKW. 

Instytucja zaznaczyła jednak, że nieprowadzenie agitacji wyborczej za granicą pozostaje wyłącznie w sferze szeroko rozumianej kultury politycznej. Michał Dworczyk i Olga Semeniuk nie złamali więc ostatecznie zasad związanych z ciszą przedwyborczą, a zarzuty internautów komentujących film są nieuzasadnione. 

Dzisiaj grzeje: 1. Córka obawiała się, że ktoś znęca się nad jej matką. Zainstalowała ukrytą kamerę i przeżyła szok
2. Wielka miłość Foremniak nie żyje. Wspomnienia gwiazdy wróciły przez syna Darii Trafankowskiej, którą też zabrała nagła śmierć

Dworczyk, tłumacząc całe zajście dodał również, że udał się do Chicago za własne pieniądze. Podkreślił to najprawdopodobniej po to, żeby wykluczyć wszelkie insynuacje związane z opłacaniem przez partię wycieczek dla swoich przedstawicieli poza granice naszego kraju w celu prowadzenia agitacji. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. W bankomacie znalazł małą FORTUNĘ. Jego zachowanie wywołuje podziw
  2. Matka weszła do sypialni córki i prawie zemdlała. Natychmiast zadzwoniła po policję
  3. Wiele razy gwałcił córkę, ma z nią 6 dzieci. "Najbardziej odrażająca zbrodnia, z jaką miałem do czynienia”
  4. Kościół czeka wielka rewolucja? Chodzi o zniesienie celibatu, papież Franciszek zadecyduje
  5. Była kochanka księcia Karola wyjawiła mało znane sekrety. Wiadomo, w jaki sposób ukrywała się przed księżną Dianą

Źródło: Na Temat 

Następny artykuł