PiS znowu będzie miał kłopoty. Przed wyborami ruszy strajk?

PiS znowu będzie miał kłopoty. Przed wyborami ruszy strajk? Źródło: flickr/kancelaria_premiera/

Jesienne wybory rozpoczną się już niebawem, a tymczasem do mediów dociera coraz więcej informacji na temat tego, czego możemy się spodziewać. Ostatnie doniesienia mogą być szczególnie niepokojące dla partii PiS.

Kolejne wybory wzbudzają skrajne emocje wśród Polaków. Wiele osób zawzięcie dyskutuje nad kandydatami, którzy pojawili się na listach. Jak możemy się dowiedzieć, jest całkiem spora grupa osób, która najprawdopodobniej będzie chciała wykorzystać ten czas, by wyraźnie głosić swoje postulaty. Przewidywany strajk może przysporzyć wielu problemów partii rządzącej.  

Jesienne wybory oznaczają kłopoty dla PiS? Kolejny strajk na horyzoncie 

Partia Prawo i Sprawiedliwość, na której czele stoi Jarosław Kaczyński, skrupulatnie przygotowuje się do zbliżających się wyborów. Na ten temat wiemy już naprawdę sporo, ale nikt nie spodziewał się, że PiS może mieć poważne problemu i to chwilę przed głosowaniem. Wiele może zależeć od osób, które najprawdopodobniej wznowią swój strajk. 

Mowa o nauczycielkach, którzy swoje protesty rozpoczęli w kwietniu bieżącego roku. Pedagodzy wielu placówek w całej Polsce każdego dnia wytrwale strajkowali, domagając się wyższych płac. Lekcje na ten czas były odwoływane, jednak gdy przyszło do matur, zdecydowana większość nauczycieli zdecydowała się czasowo zawiesić swoje działania. Zapowiedziano jednak, że to nie koniec walki, a ci mają zamiar wznowić ją już jesienią, czyli tuż przed wyborami. Może to oznaczać wiele stresu i niepewności dla członków PiS-u, którzy - by zyskać poparcie - będą musieli w jak najszybszym czasie załagodzić sytuację. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Badania wszystko potwierdzają 

Informacje o wznowieniu protestów nie były dotychczas potwierdzane przez pedagogów. Wielu zastanawiało się, jakie są szanse, że powtórzy się sytuacja sprzed kilku miesięcy. Ogólnopolski Międzyszkolny Komitet Strajkowy zlecił badania, które dały odpowiedź. 

Dzisiaj grzeje: 1. Tego w oświadczeniu nie było. Meller komentuje odejście Magdy Mołek z DDTVN

2. Emerycie, jeśli pracujesz, to ZUS może odebrać Ci emeryturę. Sprawdź obowiązujące zasady

Wyniki pokazały, że 41% nauczycieli popierało ogłoszenie nowego strajku. Choć mogło wydawać się to na razie mało imponującym wynikiem, statystyki wciąż rosną, a jak twierdzi prof. Michał Bilewicz, psycholog z Uniwersytetu Warszawskiego, z każdym dniem przybywa pedagogów, którzy są za radykalizacją działań. Początkowy wynik w zatrważającym tempie urósł już do 66%. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Najbardziej TOKSYCZNE połączenia znaków zodiaku! Te pary NIGDY nie będą ze sobą szczęśliwe
  2. Księżna jest śmiertelnie chora! Królewski lekarz ogłosił, że zostało jej tylko kilka lat życia
  3. Maja Sablewska nie przestaje zachwycać swoich fanów. Pokazała, jak się buja bez ubrań
  4. Schudła ponad 100 kg, żeby w dniu ślubu byłego narzeczonego wyglądać jak modelka. Efekt zwali was z nóg
  5. Małgorzata Rozenek straciła cierpliwość. Publicznie oskarża PiS o problemy 3 mln Polaków

Źródło: natemat 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News