Polacy dostają pilne SMS-y. Ministerstwo apeluje, koniec już za kilka dni

Polacy dostają pilne SMS-y. Ministerstwo apeluje, koniec już za kilka dni Źródło: Pikio.pl

Wybory prezydenckie 2020 już za kilka dni, obywatele pomaszerują do urn w niedzielę 28 czerwca. Ministerstwo Cyfryzacji wysyła pilne SMS-y do pełnoletnich Polaków, to bardzo ważna informacja dla wielu osób.

Wybory prezydenckie w tym roku zostały przeniesione na 28 czerwca z powodu szalejącej w kraju pandemii koronawirusa. Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło wysyłanie pilnych SMS-ów do pełnoletnich obywateli. To bardzo ważna informacja dla wielu osób. Zostało już tylko kilka dni.

Wybory prezydenckie 2020 - pilne SMS-y od rządu trafiają do Polaków

Wybory prezydenckie w tym roku miały odbyć się w maju, jednak głosowanie zostało przeniesione z powodu bardzo wysokiego zagrożenia epidemicznego w kraju. Nowy termin wyznaczono na niedzielę 28 czerwca 2020 roku. To właśnie tego dnia pełnoletni obywatele kraju posiadający prawo do głosowania, będą mogli powędrować do urn i oddać głos na swojego kandydata.

Na kilka dni przed dniem głosowania Ministerstwo Cyfryzacji rozpoczęło wysyłanie pilnych SMS-ów do Polaków. Dotyczą one tych obywateli, którzy chcieliby wziąć udział w głosowaniu, jednak w niedzielę 28 czerwca będą znajdować się poza swoim miejscem zameldowania. W takim przypadku można na stałe wpisać się do rejestru właściwego dla okręgu w którym przebywamy lub wziąć zaświadczenie z urzędu o posiadaniu prawa do głosowania, by móc oddać głos w dowolnym lokalu wyborczym na terenie kraju. Istnieje jeszcze trzecia możliwość, obywatel może jednorazowo dopisać się do spisu wyborców w miejscu swojego czasowego pobytu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wybory 2020 już niedługo. Ministerstwo przypomina zasady dotyczące dopisywania się do spisu wyborców

Za pomocą SMS-ów Ministerstwo Cyfryzacji przypomina obywatelom, że złożenie wniosku o jednorazowe dopisanie do spisu wyborców przed poprzednim terminem wyborów nie jest równoznaczne ze znalezieniem się na listach wyborczych podczas głosowania zaplanowanego na 28 czerwca. Jeśli wciąż znajdujemy się poza miejscem zameldowania, a planujemy wziąć udział w nadchodzących wyborach, należy jeszcze raz złożyć odpowiedni wniosek w urzędzie.

Dzisiaj grzeje: 1. Polacy są zdruzgotani, wieść o nagłej śmierci spadła na nich jak grom. Niestety, nie żyje polityk

2. Goście programu TVP nie wierzyli własnym uszom. Zaskakujące słowa dziennikarza stacji

Można zrobić to za pomocą cyfrowej platformy gov.pl, przy wykorzystaniu profilu zaufanego lub e-dowodu albo w urzędzie gminy, w którym chcemy głosować. Termin składania dokumentu mija 23 czerwca 2020 roku, a decyzja o dopisaniu do spisu wyborców wydawana jest przez urzędników w terminie od 3 do 5 dni. Wniosek taki obejmuje również ewentualną II turę wyborów.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bób towarem luksusowym? Nie uwierzycie, ile kosztuje kilogram, w 2018 roku płaciliśmy o wiele mniej
  2. Świat futbolu pogrążył się w żałobie. Nie żyje jeden z byłych reprezentantów kraju, zmarł na straszną chorobę
  3. Wysportowany 21-latek robił pompki. Nagle stracił przytomność, teraz walczy o życie, rodzina błaga o pomoc
  4. Wszystko się wydało. Doda tuż przed swoim ślubem oszukała całą rodzinę, powód osłabia
  5. Wziął psa w ramiona i zaczął mu śpiewać kołysankę. Nawet on nie przewidział reakcji zwierzaka, wszystko się nagrało
  6. Na początku lipca mocno zmienią się opłaty za gaz. Właśnie zatwierdzono nową taryfę

Źródło: Ministerstwo Cyfryzacji

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News