Piasecki nie ma wątpliwości. Według niego PiS ma pewną wygraną i większość konstytucyjną

Piasecki nie ma wątpliwości. Według niego PiS ma pewną wygraną i większość konstytucyjną Źródło: screen/YouTube/#BiedronTeam/Telewizja Republika

Wybory do Sejmu i Senatu już tej jesieni. Przed opozycją ciężkie wyzwanie - jeśli chce zdetronizować PiS, musi obmyślić całkiem nową strategię. Jednak zdaniem popularnego dziennikarza wyniki wyborów są już znane. Pytanie tylko, jak wysoko wygra PiS.

Wybory do Parlamentu Europejskiego skończyły się wielkim triumfem Prawa i Sprawiedliwości. Partia rządząca uzyskała ponad 45 procent głosów, o 7 procent więcej od Koalicji Europejskiej. To duży cios dla opozycji, która musi teraz przemyśleć swoją strategię na zbliżające się wybory do Sejmu i Senatu. A te już na jesieni, czasu nie ma wiele. To PiS rozdaje karty. I zdaniem popularnego dziennikarza, Konrada Piaseckiego, Prawo i Sprawiedliwość wygraną ma w kieszeni.

Wybory wygra PiS. Dziennikarz jest tego pewny

Piasecki opublikował tweeta, który wywołał niemałą burzę. Jego zdaniem przed wyborami do Sejmu i Senatu zadajemy sobie niewłaściwe pytanie. Nie jest zagadką kto wygra, bo to PiS jest pewniakiem, lecz jaką większość uzyska.

- Cztery miesiące do wyborów parlamentarnych. Patrząc na dzisiejszy stan przygotowań obozu rządzącego i opozycji wygląda na to, że najważniejszym pytaniem będzie to, czy PiS będzie miał większość zwykłą, czy konstytucyjną - napisał dziennikarz związany z TVN24 na Twitterze.

PiS marzy o większości konstytucyjnej, gdyż wówczas będzie mógł przeforsować wszystkie swoje pomysły. A zmiana ustawy zasadniczej była celem partii Jarosława Kaczyńskiego już w tej kadencji. Czy dojdzie do tego w najbliższych latach? Pod postem szybko pojawiło się mnóstwo komentarzy. Nie wszyscy zgadzają się z tezą Piaseckiego. Wątpliwości wyrazili m.in. Tomasz Lis i Roman Giertych.

Komentarze pod tezą Piaseckiego. "To o profesjonalizmie nie świadczy"

Do tweetu Konrada Piaseckiego odniósł się Roman Giertych. Jego zdaniem wybory nie są przesądzone, a uzyskane ostatnio wyniki wcale nie są tak jednoznaczne, jak mogłoby się wydawać.

- Co za bzdura. Wynik jest otwarty. Niech Pan przesunie wyniki trzech ugrupowań, które weszły do Parlamentu Europejskiego na prawo o 1.5 proc., ale w prawo, a nie w lewo - sugeruje były minister edukacji.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

- Niech oni wygrywają, cztery miesiące, trzy miesiące, dwa miesiące, miesiąc, tydzień i dzień przed wyborami, ale niech przegrają w dzień wyborów - to wystarczy - napisał prezydent Białegostoku Tadeusz Truskolaski.

Swój komentarz zostawił także Tomasz Lis. Jego zdaniem pisanie o jakichkolwiek wynikach jako pewniku jest nieprofesjonalne. 

- Przed sekundą usłyszałem w TVN24, że PiS ma wygraną w wyborach niemal kieszeni. Powiedzieć coś takiego cztery miesiące przed wyborami, to o profesjonalizmie raczej nie świadczy - napisał Lis i dodał, że spodziewa się w najbliższym czasu wielu głosów przyznających zwycięstwo Prawu i Sprawiedliwości. Dziennikarzowi momentalnie wypomniano jego własne słowa z 2015.

- Jeszcze nigdy tak wielkiego zainteresowania nie budziły wybory, których wyniki wszyscy znają. Wybory prezydenckie w roku 2015 wygrał Bronisław Komorowski - napisał wówczas dziennikarz. 

Sensacyjne zwycięstwo Andrzeja Dudy udowodniło, że wybory zawsze mogą zakończyć się niespodzianką. To nauka zarówno dla partii rządzącej, jak i dla opozycji. Póki co nikt nie wygrał, ani nikt nie przegrał.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa UJAWNIŁA całą prawdę o ks. Jankowskim. Jej słowa mrożą krew w żyłach. "On siał ZGORSZENIE"
  2. Agata Duda przeszła samą siebie! Na ten widok Melania Trump zdębiała! 
  3. Puścili na weselu kultowe disco polo. Żenująca reakcja Beaty z Warszawy
  4. Gwiazdor grający Paździocha w "Kiepskich" ma dzieci, o których media milczą. Niemałe zaskoczenie
  5. Nie żyje 50 dzieci, tragedia za granicą. Zjadły popularny owoc
  6. Wodzianka Wojewódzkiego wiedziała, że wywoła skandal, ale musiała przerwać milczenie. Bita i upokarzana w domu, 4 razy przeszła próbę samobójczą   

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News