Termin mija jutro, seniorzy powinni się pośpieszyć. Przygotowano dla nich darmowe i niebywałe udogodnienie

Termin mija jutro, seniorzy powinni się pośpieszyć. Przygotowano dla nich darmowe i niebywałe udogodnienie Źródło: Huy Phan Unsplash.com

Wybory to obywatelski obowiązek, jednak nie wszyscy mają łatwość w dotarciu do lokalu wyborczego. Różnego rodzaju bariery architektoniczne znacznie to utrudniają, zdarza się również, że odległość mimo wszystko jest zbyt duża i pojawienie się przy urnie wyborczej jest bardzo trudne. Na szczęście seniorzy mogą skorzystać z darmowego udogodnienia, muszą się jednak śpieszyć.

Wybory prezydenckie odbędą się już w tę niedzielę, lecz wszyscy seniorzy chcący skorzystać z bezpłatnego udogodnienia dotyczącego dotarcia do lokalu wyborczego muszą zgłosić taką wolę do piątku. Czasu zostało niewiele, lecz wszyscy wciąż maja szansę na to, by skorzystać z tego rozwiązania.

Potrzebę transportu na wybory należy zgłosić do urzędu

Wybory powinny być powszechne i każdy bez względu na swoje ograniczenia, powinien mieć możliwość oddania głosu. Zapewne właśnie to oraz troska o zdrowie seniorów przyświecała poznańskiemu ratuszowi, który zdecydował się na zupełnie darmowe zapewnienie transportu na wybory wszystkim tym, którzy z racji podeszłego wieku mogą mieć trudności z pojawieniem się przy urnie. Termin mija jutro, do piątku można zgłosić taką potrzebę i wcale nie jest konieczne osobiste stawienie się w magistracie, wystarczy wykonać telefon na miejską infolinię i przekazać, że istnieje takie zapotrzebowanie. Seniorzy będą transportowani taksówkami, za które zapłaci Urząd Miasta Poznań. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Nie tylko seniorzy, również niepełnosprawni mogą zgłosić potrzebę transportu

Jak poinformował Wojciech Kasprzak pracujący w poznańskim urzędzie, nie tylko osoby starsze mające problemy z dotarciem do lokalu wyborczego mogą zgłosić się po pomoc w dotarciu do wyborczej urny. Ratusz przewidział również taka opcję dla wszystkich osób niepełnosprawnych, w tym przypadku jednak nie zostaną oni przewiezieni zwykłą taksówką.

- Mamy również możliwość zamówienia transportu specjalistycznego, a więc przewozu wyborcy, który jest na wózku inwalidzkim, wówczas jest zastosowany specjalnie przystosowany do tego samochód - mówił w Radio Poznań cytowany przez TVP Info poznański urzędnik. Wszyscy mieszkańcy Poznania zainteresowani taka możliwością muszą się śpieszyć.

Dzisiaj grzeje: 1. Zła informacja dla wszystkich posiadaczy kont w bankach. Podjęto już decyzję

2. Miała romans z 12-letnim uczniem. Nie żyje

Wystarczy zadzwonić pod specjalny numer

Wybory odbędą się 12 lipca, ale do 10 lipca, czyli do piątku każdy senior chcący skorzystać z darmowego kursu taksówką do lokalu powinien zadzwonić na infolinię miejską pod numer 61 646 33 44. Poznański urząd odbierać będzie telefony do godziny 15:30. Warto przekazać tę informację wszystkim osobom, które mogą chcieć skorzystać z tego udogodnienia. Podczas I tury wyborów z darmowego kursu skorzystało około 50 osób, możliwe, że chętnych byłoby więcej gdyby mieli oni świadomość istnienia udogodnienia przewidzianego przez ratusz.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Bardzo złe wieści dla wszystkich, ale zawierające cenną prawdę o kupowanych przez niemal każdego produktach z Biedronki, Lidla i innych. Unikaj ich
  2. Andrzej Duda został zapytany o to, jakiej drużynie kibicuje. Wybór mógł być tylko jeden, część kibiców będzie wściekła
  3. W życie weszły duże zmiany ws. rejestracji u lekarzy. NFZ radzi pacjentom
  4. Beata Kozidrak przerwała w końcu milczenie. Bardzo smutne słowa
  5. Masz telefon w jednej z największych sieci w Polsce? Należy ci się zwrot pieniędzy
  6. Ogłoszono pilny alarm na terenie całego kraju w dniach 10-13 lipca. Chodzi o zagrożenie terrorystyczne

Źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News