Abp Gądecki poucza Polaków, na kogo mają zagłosować. Odczytał specjalny list do wiernych

Abp Gądecki poucza Polaków, na kogo mają zagłosować. Odczytał specjalny list do wiernych Źródło: screen youtube.com/Radio Maryja

Wybory odbędą się już w najbliższą niedzielę. Dla wszystkich niezdecydowanych, na kogo oddać swój głos arcybiskup Gądecki odczytał list, w którym poucza, jak należy zagłosować. Zawarł w nim swoje spostrzeżenia dotyczące zbliżającego się głosowania.

Wybory parlamentarne odbędą się już niedługo, bo w najbliższą niedzielę 13 października. Zostało niewiele czasu, by ostatecznie zdecydować się, na kogo oddać swój głos. Chociaż kampanie wyborcze się skończyły i kandydaci muszą czekać na rezultaty swojej pracy w ostatnich miesiącach, to Kościół robi ukłon w stronę społeczeństwa i daje wskazówki odnośnie głosowania.

List z wytycznymi, na kogo głosować, pojawił się w zeszłym tygodniu i wzbudził lawinę komentarzy w mediach, a wszystkie portale katolickie prześcigały się w publikowaniu słów duchownego. 

Wybory 2019 już w najbliższą niedzielę

W początkowych słowach arcybiskup Gądecki zwraca się do wszystkich polaków i gorąco namawia ich do udziału w wyborach parlamentarnych, podkreślając, że należy to do obowiązków obywateli, którzy mieszkają w naszym kraju. List zawiera prośbę o modlitwę o dobry przebieg wyborów, ale nie tylko. Gądecki wprost sugeruje, na kogo mają oddać swój głos katolicy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

- Katolicy nie mogą wspierać programów, które promują aborcję, starają się przedefiniować instytucję małżeństwa, usiłują ograniczyć prawa rodziców w zakresie odpowiedzialności za wychowanie ich dzieci, propagują demoralizację dzieci i młodzieży - napisał duchowny.

W zakończeniu zwraca się z prośbą bezpośrednio do tych, którzy wygrają zbliżające się wybory, wyrażając swoją nadzieję na pomyślny ich przebieg.

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.

2. Znalazła przy rzecze roztrzęsionego psa. Spojrzała na szyję zwierzaka i wytrzeszczyła oczy

- A zwycięzców wyborów proszę o to, aby stali się prawdziwymi „narzędziami pokoju i pojednania” - zakończył list arcybiskup Gądecki. 

Patrząc na ostatnie sondaże katolicy wzięli pod uwagę prośbę arcybiskupa Gądeckiego i zamierzają głosować zgodnie z jego wytycznymi zawartymi w liście otwartym. Rezultaty będziemy mogli poznać już w przyszłym tygodniu. Po wyborach będzie już wiadome, czy Polacy wzięli pod uwagę słowa duchownego nakłaniającego do głosowania na konkretne partie.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polki nie dostaną wyższych emerytur. Nawet 2500 zł podwyżki do kosza
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Mało kto wiedział o strasznej chorobie gwiazdy grającej Halinkę w "Kiepskich". Uśmierca ponad 3 miliony ludzi rocznie
  4. Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc

źródło: gazetawyborcza

Następny artykuł