Aż troje ministrów rządu PiS pójdzie do dymisji? Scenariusz po wyborach

Aż troje ministrów rządu PiS pójdzie do dymisji? Scenariusz po wyborach Źródło: .

Wybory są ostatnio tematem numer jeden we wszystkich mediach. To już ostatni czas by zastanowić się, jak rezultaty wyborów wpłyną na sytuację w kraju. Pojawił się scenariusz, który najprawdopodobniej dojdzie do skutku jeżeli wygra obecnie rządząca partia.

Wybory odbędą się w najbliższą niedzielę. Polacy oddając swój głos do urn zadecydują, kto będzie zasiadał w parlamencie i czy zmienią się twarze na scenie politycznej. Chociaż zostało niewiele czasu na decyzję to można odnieść wrażenie, że sprawa jest już załatwiona. Sondaże twierdzą jednogłośnie, że obecnie sprawująca władzę parta PiS ma największe szanse na wygraną. 

Jeżeli potwierdzą się wyniki sondażowe i PiS zostanie przy "władzy", możemy spodziewać się małej zmiany na Wiejskiej. Powyborczy scenariusz zakłada, że najprawdopodobniej troje ministrów straci pracę.

Wybory, wybory i po wyborach

Co się zmieni w polskiej polityce, jeżeli PiS pozostanie partią sprawującą władzę? Na pewno zostaną wprowadzone pewne roszady, które odbywają się po każdych wyborach. Zakładając, że PiS wygra, pracę mogą stracić 4 osoby zasiadające w gabinecie premiera Morawieckiego

Pierwsza osobą na nowym stanowisku zostanie najpewniej Jarosław Gowin, który z roli ministra nauki i szkolnictwa wyższego nie wypadnie, ale jednak ma duże szanse na stratę posady wicepremiera. Jak spekuluje jedna z popularniejszych gazet w kraju, ma on nie być jedynym, który zmieni swoje stanowisko po wyborach. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Tygodnik "Wprost" sugeruje, że w powyborczej realności, aż troje ministrów może stracić pracę, a są to Jadwiga Emilewicz, Jacek Czaputowicz i Krzysztof Tchórzewski. Czyli odpowiedzialni za przedsiębiorczość i technologię, MSZ i energię. Podczas nowej kadencji PiS mieliby strać w zupełności posadę, nie wiadomo natomiast, kto miałby zająć ich dotychczasowe stanowiska. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ujawniono, co NAPRAWDĘ stało się, kiedy zginął Piotr Woźniak-Starak. Straszliwe doniesienia o Ewie O.

2. Znalazła przy rzecze roztrzęsionego psa. Spojrzała na szyję zwierzaka i wytrzeszczyła oczy

Na ile tygodnik ma rację przekonamy się dopiero po wyborach i w momencie gdy PiS rzeczywiście wygra wybory. Póki co piłka jest w grze i los ani ministrów, ani Polaków nie został przesądzony. Decyzje będą zapadać po niedzielnych wyborach. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polki nie dostaną wyższych emerytur. Nawet 2500 zł podwyżki do kosza
  2. Znana aktorka została zgwałcona. Po latach ujawniono tożsamość oprawcy, to znana postać
  3. Mało kto wiedział o strasznej chorobie gwiazdy grającej Halinkę w "Kiepskich". Uśmierca ponad 3 miliony ludzi rocznie
  4. Myśleli, że widzą na dachu czarnego kota i zaczęli go nagrywać. Okropnie się pomylili, byli w śmiertelnym niebezpieczeństwie
  5. Pies odkrył co dziewczynka zobaczyła nad taflą wody. Szybko ocenił sytuację i rzucił się na pomoc

źródło: radiozet

Następny artykuł