Biskup Andrzej Suski, który wkrótce udaje się na emeryturę, ma się z czego cieszyć. Radni Torunia zdecydowali, że 208 tys. złotych z publicznej kasy zostanie przeznaczonych na remont kamienicy, do której przeniesienie się parafia. Dzięki temu emerytowany biskup otrzyma zwolnioną, elegancką, odnowioną kamienicę. 

Zabytkowa kamienica w centrum miasta należy do Kościoła i to właśnie tam będzie mieszkał biskup senior na emeryturze. 74-letni Suski kończy posługę za rok. Tę zaś pełni od 24 lat. Do tej pory mieszkał w siedzibie kurii, aczkolwiek gdy przejdzie na emeryturę, będzie musiał zwolnić miejsce swemu następcy. Biskup nie posiada żadnego lokalu, do którego mógłby się udać po zakończeniu posługi.

Jednakże, dla Suskiego dobrze się składa, ponieważ Kościół jest właścicielem dwóch kamienic, przy ul. Żeglarskiej i ul. Kopernika. Ta druga do tej pory była zapuszczona, aczkolwiek dzięki wydatkowi rzędu 208 tys. złotych uda się ją wyremontować. W związku z tym, parafia przeniesie się do odnowionej kamienicy na ul. Kopernika i zwolni miejsce.

Co to oznacza dla biskupa Suskiego? Przeprowadzkę i emeryturę w pięknej, piętrowej i odnowionej kamienicy przy ulicy Żeglarskiej. Duchowny ma za co dziękować toruńskim radnym. Zadowolony jest też prezydent Torunia, który cieszy się, że uratowano kolejny zabytek przed popadnięciem w ruinę.

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: se.pl

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.