Wyborna kariera w PiS. Po 12 dniach zostaje ministrem

Wyborna kariera w PiS. Po 12 dniach zostaje ministrem Źródło: Fot. YouTube.com

To prawdopodobnie jedna z najszybszych i najbłyskotliwszych karier politycznych. Wstąpił do partii władzy ledwo 12 dni temu i nie pożałował, już jest ministrem.

Szefostwo Prawa i Sprawiedliwości od stycznia szukało kandydata do obsadzenia po zdymisjonowanej Annie Streżyńskiej ważnego resortu, jakim jest Ministerstwo Cyfryzacji.

Marek Zagórski w 12 dni zrobił karierę w PiS

I znalazło. W osobie Marka Zagórskiego. Mężczyzna zapisał się do partii 5 kwietnia i ruch ten opłacił się mu, bowiem już 12 dni później otrzymał posadę w rządzie, a mianowicie w resorcie cyfryzacji. Polityk zmienił przynależność partyjną, bowiem przedtem związany był z ugrupowaniem Jarosława Gowina, czyli Porozumieniem. Była szefowa resortu cyfryzacji zasugerowała, że przystąpienie do partii ma kluczowe znaczenie dla kariery politycznej. Anna Streżyńska bowiem chciała być minister bezpartyjnym, a teraz przypuszcza, że gdyby wstąpiła do PiS, to mogłaby utrzymać intratną posadę.

Przynależność partyjna przede wszystkim

- Możliwe, że bym się uratowała próbując wstąpić do PiS, ale nie umawiałam się na partyjność tylko na pracę, więc nawet mi nie przyszło do głowy próbować - stwierdziła Streżyńska. Prezydent Andrzej Duda powołując Marka Zagórskiego dał jasno i wyraźnie do zrozumienia, że nie ma wątpliwości co do nowego członka Prawa i Sprawiedliwości.

Prezydent nie ma wątpliwości

- Powierzam tekę ministra cyfryzacji Markowi Zagórskiemu bez żadnego zawahania, ponieważ jest politykiem z dużym doświadczeniem w tym obszarze - powiedział prezydent. - Cyfryzacja to zadanie, które jest trudne, ale jednocześnie niezwykle ważne. Od tego, czy cyfryzacja jest realizowana w sposób sprawny zależy, na ile udaje się budować nowoczesne państwo - dodała głowa państwa.
Proponowane linki:
  1. Wielka zmiana w rządzie! Jest nowy minister, to były dziennikarz
  2. Rząd zamurowało! Najważniejszy minister PiS pójdzie... siedzieć?!
  3. Minister PiS: Ministrowie zarabiają za mało
Źródło: Fakt.pl Następny artykuł