Przy okazji wywiadu jaki udzielił Andrzej Seweryn jednemu z dzienników, przypomniano wstydliwy epizod prezesa Prawa i Sprawiedliwości z czasów szkolnych. Aktor chodził do tej samej szkoły co bracia Kaczyńscy. 

W ostatnim wywiadzie Gazety Wyborczej z Andrzejem Sewerynem poruszono temat Jarosława Kaczyńskiego i jego brata Lecha, ponieważ politycy chodzili do tej samej szkoły co aktor. Jak się okazuje Seweryn nie pamięta prezesa PiS i prezydenta z czasów szkolnych.

 – Kiedyś pan prezydent Lech Kaczyński, podczas wręczania mi Krzyża Komandorskiego Orderu Odrodzenia Polski, powiedział, że myśmy byli razem w szkole. Ja tego nie pamiętam. On z bratem byli chyba dwie czy trzy klasy niżej – powiedział w rozmowie z GW aktor.

Wyborcza przypomniała przy okazji o wstydliwym epizodzie z czasów szkolnych prezesa Prawa i Sprawiedliwości. Otóż Jarosław Kaczyński nie zdał z klasy do klasy – przez dwóje (odpowiednik dzisiejszego niedostatecznego) z przysposobienia wojskowego, polskiego i angielskiego.

Sam prezes nie ukrywał nigdy tego faktu. W swojej książce z 2011 roku napisał o swoich problemach w szkole.

 – Moje czasy szkolne kryją pewną tajemnicę. Otóż zdarzyło mi się nie zdać z 10. do 11. klasy i mimo to wylądowałem w ostatniej klasie, a następnie po odkręceniu tego znalazłem się w liceum na Woli – pisał w książce „Polska naszych marzeń” Jarosław Kaczyński.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: gazeta wyborcza

...

Zobacz również