Odkąd Ryszard Petru stracił fotel szefa w swojej własnej partii, jego kariera zawodowa diametralnie się zmieniła. Teraz nadszedł czas odbudowy wizerunku, dlatego polityk powiedział, że zmienia partię.

Petru jest sfrustrowany sytuacją, która ma miejsce w Nowoczesnej. Jego fotel zajęła Katarzyna Lubnauer, która cieszy się poparciem wśród członków partii. Polityk chce odzyskać swoje stanowisko, albo zmieni polityczne barwy.

ZOBACZ TAKŻE: Petru: 28 lat temu byliśmy wzorem, dzisiaj jesteśmy na historycznym zakręcie

Chce odzyskać władzę w Nowoczesnej

Nie użyłbym wobec niego sformułowania „odpuścił”. Znam jego chęć walki. Katarzyna Lubnauer wygrała walkę o fotel szefa, bo miała za sobą partyjne doły, roszady na szczycie o kształt zarządu to są dwie inne rzeczy – powiedział poseł Marek Ruciński.

Petru za wszelką cenę stara się wrócić na swoje stanowisko, ale nic nie jest pewne. Dowiedzieliśmy się, że polityk ma już plan awaryjny.

ZOBACZ TAKŻE: Petru: Marsz Niepodległości powinien łączyć, nie dzielić

Petru zmienia partię

Jeśli Petru z powrotem nie zasiądzie na stołku szefa, to ma zamiar zmienić partię. Wybór padł na Platformę Obywatelską. Być może na taki rozwój sytuacji miało wpływ zaproszenie wystosowane przez Schetynę i jednocześnie propozycja, zgodnie z którą Petru miałby odpowiadać za sprawy gospodarcze.

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Petru? Zaskakujące! 10 interesujących faktów z jego życia

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków