Zwolennicy PiS w szoku! Rząd notyfikował PRZEŁOMOWĄ umowę z UE

Zwolennicy PiS w szoku! Rząd notyfikował PRZEŁOMOWĄ umowę z UE

Ta informacja jest niezwykle zaskakująca. Z pewnością będzie to policzek dla wszystkich tych, którzy uważają polski rząd za niechętny Unii Europejskiej. Ta decyzja zszokuje jednak także tych wyborców PiS, którzy w konflikcie z UE upatrują siły i władzy partii rządzącej.

Polska, podobnie jak 22 inne kraje Unii Europejskiej przystąpiły do programu stałej współpracy strukturalnej w dziedzinie obronności (PESCO). Notyfikowana także przez polskich ministrów obrony i dyplomacji umowa zakłada wzmacnianie potencjału obronnego państw.

Przełomowa chwila

 To dla europejskiej obronności dzień historyczny. W końcu, po wielu latach, zapisy Traktatu Lizbońskiego, pozwalające państwom członkowskim na stworzenie stałej współpracy obronnej, zostaną wcielone w życie - stwierdziła Federica Mogherini, szefowa dyplomacji Unii Europejskiej. Umowa została notyfikowana podczas wspólnego szczytu ministrów obrony i spraw zagranicznych państw europejskich. Te kraje, które notyfikowały umowę, zobowiązują się do podjęcia działań na rzecz wzmacniania zdolności obronnych. Na szczycie UE w grudniu ma program PESCO (Permanent Structured Cooperation) ma zostać uruchomiony formalnie. Notyfikacja dokumentu przez większość państw europejskich bardzo się do tego przyczynia. Decyzja PiS została - delikatnie mówiąc - negatywnie odebrana przez wyborców obecnego obozu władzy, którzy są w dużej mierze niechętnie nastawieni do Unii Europejskiej. Ogromna ich część jest po prostu wściekła, że ich formacja zgodziła się na silną integrację z UE. Źródło: wiadomosci.onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News