To wiadomość z ostatniej chwili. Wyszło na jaw, że partia Jarosława Kaczyńskiego spuszcza z tonu. Ustawa, którą głośno zapowiadano, trafia do kosza. Partia rządząca poniosła porażkę, jakiej dawno w polskiej polityce nie było.

Najpierw była mowa o ustawie repolonizacyjnej, potem o dekoncentracji mediów kapitałowych. Jak zwał, tak zwał, ale każdy wiedział, o co PiS chodzi. Władza chciała rozliczyć się z tymi mediami, które oskarżane są przez nią za brak obiektywizmu. Słowa o „srebrnikach Sorosa” czy „niemieckich mediach polskojęzycznych” to jednak już przeszłość.

PiS ogłosiło rezygnację

Okazuje się, że formacji rządzącej już tak bardzo nie zależy na tej ustawie, która przez długi czas była reklamowana jako kluczowa. Projekt ten był przedstawiany jednym tchem obok reformy sądownictwa i edukacji jako jedno z najważniejszych zmian w funkcjonowaniu państwa.

Tym bardziej dziwi więc deklaracja Elżbiety Kruk z Rady Mediów Narodowych, że PiS po prostu odpuszcza. Partia poddała walkę o jak najszybsze wprowadzenie prawa w życie. Nie wiadomo jednak na jak długo. Nie podano także powodu tego zaskakującego ruchu. Prawdopodobne, że PiS nie mogąc znaleźć wspólnego języka z Andrzejem Dudą w sprawie sądownictwa, po prostu nie ma siły na kolejne wielkie zmiany w Polsce.

Wyborcy PiS są w ciężkim szoku, ponieważ liczyli na te zmiany i wierzyli w nie. Kiedy partia zapowiada, że z nich rezygnuje, czują się oszukani. Z całej sytuacji nie jest też zadowolony Jarosław Kaczyński, który wie, że wprowadzenie ustawy potrzebne jest przed wyborami samorządowymi. Wszystko wskazuje jednak na to, że zamiast rozliczenia z mediami będzie spadek w sondażach.

źródło: natemat.pl

Jak wyglądała Marta Kaczyńska w dzieciństwie? 10 interesujących faktów z jej życia


Kiedyś wzdychały do nich miliony Polaków... Jak wyglądają dziś?

...

Zobacz również