Politycy Prawa i Sprawiedliwości wielokrotnie zaznaczali w różnych sytuacjach, jak istotne są dla nich wartości związane z religią. Podobne poglądy mają także zwolennicy partii, których duża część pochwala bliskość między rządem i Kościołem. Nie spodoba im się więc zapewne komentarz polskiego duchownego, który stanowczo skrytykował jednego z najbardziej rozpoznawalnych przestawicieli partii rządzącej. 

Słowa Patryka Jakiego dotyczące przywrócenia w Polsce kary śmierci, które napisał w kontekście wymierzenia sprawiedliwości gwałcicielom młodej kobiety w Rimini, nie spodobały się niektórym duchownym. Jeden z nich, Grzegorz Kramer, bezpośrednio skomentował je na swojej stronie internetowej.

– Znów politycy nawołują do wprowadzenia kary śmierci oraz stosowania tortur. Zasadniczo nie zajmowałbym się tym, ale mówi o tym polityk, który bardzo mocno publicznie pokazuje swoje przywiązanie do chrześcijaństwa, podkreśla swoją wierność Kościołowi. Do jego nawoływania dopisują się inni ludzie, którzy chętnie zabijaliby innych w imię prawa tylko dlatego, że ci dopuścili się zbrodni – napisał stanowczo ksiądz Kramer.

Duchowny dodał także, że „kara śmierci to zabicie człowieka, a nie środek zaradczy”. Oprócz tego zaznaczył, że chrześcijanie powinni być przykładem, a nie kierować się chęcią odwetu i zemsty.

...

Zobacz również

Przerażające gwałty, które wstrząsnęły światem