Jak pokazują badania, wyborcy są w większości zadowoleni z prezydentury Andrzeja Dudy i chcieliby, aby był gospodarzem Pałacu Prezydenckiego przez jeszcze jedną kadencję. Tym samym obecna głowa państwa miażdży Mateusza Morawieckiego i Beatę Szydło, nie dając im żadnych szans w wyścigu do najważniejszego urzędu w polskim państwie. Przypominamy jednak, że to sondaż, a do tych należy podchodzić z przymrużeniem oka.

Sondaż przeprowadzony dla Super Expressu i se.pl przez Instytut Badań Pollster, dokonany na próbie 1099 osób w dniach od 13-15 grudnia, wykazał, że gdyby wybory prezydenckie odbyły się dziś, Andrzej Duda wygrałby je już w pierwszej turze. Obecny prezydent uzyskał poparcie aż 62 proc. respondentów, z czego może być jedynie zadowolony.

ZOBACZ TAKŻE: Gigantyczny skandal! Znany publicysta: Andrzej Duda ZGWAŁCIŁ…

Wyborcy murem za Dudą

Mateusz Morawiecki uplasował się na drugiej pozycji, a zaraz za nim znalazła się Beata Szydło. Andrzej Duda króluje w każdym kolejnym sondażu, ale nie nigdy wcześniej nie mógł liczyć na aż 62 proc. poparcia.

– Elektorat PiS jest bardzo lojalny wobec partii. Głowa państwa wskazana przez to ugrupowanie jest szanowana podwójnie. Jeżeli PiS wskazało na Andrzeja Dudę, to dla wyborców PIS jest to dobry prezydent – komentuje profesor politologii Rafał Chwedoruk.

ZOBACZ TAKŻE: Szokujący sondaż. PiS ma 2 razy więcej niż cała opozycja razem wzięta

źródło: se.pl

Internauci komentują zmianę premiera. Jest ostro! [MEMY]

9 największych kompromitacji rządu PiS

...

Zobacz również