Wyborcy której partii najchętniej wspierają WOŚP? Nie uwierzycie

Wyborcy której partii najchętniej wspierają WOŚP? Nie uwierzycie Źródło: fot. youtube.com/Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

Już za kilka dni rozpocznie się jubileuszowy finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas którego będą zbierane pieniądze na doposażenie oddziałów geriatrycznych i pediatrycznych. Przy tej okazji przeprowadzono badanie wśród wyborców wszystkich partii i wyniki zaskakują. Jak zawsze przypominamy, że do każdego sondażu należy podchodzić z dystansem. 

Już w następny weekend rozpocznie się jubileuszowy, bo 25. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tysiące wolontariuszy w niemal wszystkich miastach i miasteczkach w Polsce będzie zbierało pieniądze na doposażenie oddziałów geriatrycznych dla seniorów i pediatrycznych dla najmłodszych.

Przy okazji kolejnego finału organizowanego przez fundację Jerzego Owsiaka przeprowadzono badanie opinii społecznej, którego wyniki mogą zaskoczyć.

Jak zdradził Jurek Owsiak w rozmowie z FAKT24, według badań sondażowni Millward Brown, spośród wyborców wszystkich formacji politycznych w Polsce najchętniej WOŚP wspierają zwolennicy... Prawa i Sprawiedliwości (blisko 80% z ogółu wyborców PiS akceptuje działania fundacji Owsiaka i je wspiera).

W dalszej kolejności znaleźli się wyborcy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, Polskiego Stronnictwa Ludowego, Kukiz'15 i innych formacji.

Takie wyniki mogą zaskakiwać, ponieważ obóz władzy Prawa i Sprawiedliwości nie ukrywa swojej niechęci do Jerzego Owsiaka.

bh

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News