To jedno głosowanie sprawiło, że wyborcy Prawa i Sprawiedliwości stanęli jak wryci. Nie mogą uwierzyć, że Jarosław Kaczyński zmienił zdanie w sprawie, w której zdawał się być twardy jak skała. Czują się zdradzeni i oszukani. Zapowiadają, że nie zostawią sprawy samej sobie.

Posłowie PiS głosowali nad projektem ustaw dotyczących aborcji. Wszystko już jest jasne. Wyniki zszokowały Kościół i wyborców PiS. Prezes Kaczyński chce bowiem liberalizacji aborcji.

W Sejmie miało miejsce czytanie projektów ustaw dotyczących aborcji. Jeden z nich, pod nazwą „Ratujmy kobiety 2017” to projekt liberalizujący przepisy dotyczące aborcji. Projekt nie oznacza tylko więcej praw dla kobiet, to także między innymi lepszy dostęp do edukacji seksualnej, czy łatwiejszy dostęp do antykoncepcji, w tym antykoncepcji awaryjnej.

Projekt ten został wczoraj odrzucony, zabrakło dosłownie kilku głosów. Znacząca liczba posłów Platformy Obywatelskiej nie wzięła udziału w głosowaniu.

ZOBACZ TAKŻE: Marszałek OSZALAŁ! Aborcja przyczynia się do raka i chorób wenerycznych

Kaczyński chce liberalizacji aborcji

W głosowaniu nad projektem nie wzięło udziału 39 posłów. Trzech posłów PO było przeciwko. Najciekawsze, że aż 58 posłów Prawa i Sprawiedliwości zagłosowało za dalszymi rozmowami nad tym projektem. Posłowie obozu władzy chcący liberalizacji aborcji to m.in. Jarosław Kaczyński, Krystyna Pawłowicz, Joachim Brudziński oraz Antoni Macierewicz.

Apelujemy o tworzenie dobrego prawa, które dba o godność obywateli i obywatelek. Apelujemy do was o bardzo prostą rzecz – o zwykłą przyzwoitość. Bez względu na waszą dzisiejszą decyzję nie pozwolimy, żeby polskim państwem rządzili religijni fundamentaliści i gorliwi partyjni wykonawcy poleceń części katolickiej hierarchii. Nigdy nie zgodzimy się na to, by do naszego domu komisarz wchodził przez okno, a spod łóżka wyłaził biskup – taki dramatyczny apel wystosowała Barbara Nowacka.

Wyborcy wściekli na Kaczyńskiego

Już pojawiły się nienawistne głosy ze strony elektoratu Prawa i Sprawiedliwości. Zwolennicy partii rządzącej nie mogą uwierzyć, że prezes partii rządzącej sprzeniewierzył się wartościom, na których straży miał stać. Jak mówią, po odwołaniu Macierewicza Kaczyński po raz kolejny „zdradził swoich ludzi”. Pojawiły się nawet głosy o „rozszarpaniu prezesa”.

Prezes Kaczyński znów to zrobił. Jawnie zdradził swoich ludzi. W poniedziałek postarał się o dymisję świetnego ministra Macierewicza, a teraz głosuje za aborcją? To jawne sprzeciwianie się wartościom, które wyznawać ma jego partia, a których chronią także jego ludzie – czytamy w komentarzu wściekłego wyborcy PiS.

źródło: wiadomosci.gazeta.pl

Po czym poznać, że dostaniesz ZAWAŁU? Oto 7 symptomów!


Wielkie dymisje i nowe twarze - rekonstrukcja rządu w pigułce [ZDJĘCIA]

...

Zobacz również