Podczas sobotnich obchodów kolejnej miesięcznicy smoleńskiej nastroje społeczne były już naprawdę skrajne. Zwolennicy partii rządzącej na ulicach Warszawy spotkali się z blokadą Obywateli RP, którzy tego dnia zdecydowali się zorganizować kontrmanifestację. Zdarzenia, do których dochodziło jednak w tłumie, były naprawdę szokujące i zaskakująco wręcz wulgarne.

Obie strony polskiej sceny politycznej podczas sobotnich obchodów nie charakteryzowały się wielką klasą. Nagrania, które trafiły po miesięcznicy do internetu, zaskoczyły naprawdę wielu Polaków. Wyzwiska, kłótnie, szarpaniny – tak wyglądały manifestacje, które na pozór miały być przecież pokojowymi. Z całkowitym brakiem szacunku w tłumie spotkała się między innymi młoda dziennikarka TVP Info, która usłyszała na swój temat bardzo wulgarne komentarze.

– Nie odzywaj się do byle gówna! Śmierdzi, nie czujesz tego? – powiedziały do siebie dwie kobiety, do których podeszła młoda reporterka z mikrofonem Telewizji Polskiej. Inna uczestniczka manifestacji także odniosła się do wyboru stacji, nazywając ją „gadzinówką” oraz pytając, czy dziennikarce nie jest wstyd dla niej pracować. To, co najgorsze, dopiero jednak nadeszło.

– Rydzyk pewnie jeszcze jej nie wy***ł. Jak ją przeleci, to będzie dobrze – powiedziała z pogardą jedna z kobiet o reporterce. Znamienna dla całej sytuacji jest oczywiście także modlitwa rozbrzmiewająca w tle, która dodała całej sytuacji jeszcze bardziej wulgarnego, absurdalnego wydźwięku. Nikt nie spodziewał się chyba bowiem, że kolejna już miesięcznica wywoła tak ogromne, przede wszystkim negatywne emocje.

...

Zobacz również