Zapomniany polski muzyk chce zostać politykiem! Może liczyć na wasz głos?

Zapomniany polski muzyk chce zostać politykiem! Może liczyć na wasz głos? Źródło: yt.pl/samozło.TV

Wujek Samo Zło może zostać kolejnym muzykiem, który wkroczy do życia politycznego. Raper może tym samym dołączyć do grona takich postaci jak Paweł Kukiz, czy Piotr "Liroy" Marzec, którzy od pewnego czasu odgrywają nie byle jakie role w układzie politycznych sił.

Wujek Samo Zło planuje iść w ślady swoich kolegów po fachu i zostać politykiem. Nie będzie on jednak od razu zasiadał w sejmowych ławach. Na początek Maciej Gnatowski planuje mieć realny wpływ na życie warszawiaków.

Wujek Samo Zło radnym w Warszawie?

Wujek Samo Zło wystartuje w najbliższych wyborach jako kandydat komitetu Wygra Warszawa na radnego warszawskiej dzielnicy Wola. Kandydaturę Gnatowskiego zaprezentował Karol Perkowski, wiceprezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa. Raper chce skupić się m.in. na problemach borykających warszawską młodzież i walce z dopalaczami. - Widzę jakie ta dzielnica ma problemy. Myślę, że dużo trzeba zrobić dla młodzieży, bo wielką plagą są dopalacze i myślę, że tutaj, w tym urzędzie miasta nie zdają sobie sprawy jak tutaj sprawy daleko zaszły - powiedział Gnatowski po ogłoszeniu jego kandydatury. Kandydat komitetu Wygra Warszawa na prezydenta Warszawy Jan Śpiewak stwierdził, że rady dzielnic powinny składać się z osób, które znają lokalne problemy.

Początek kariery politycznej doświadczonego rapera?

Wujek Samo Zło planował rozpoczęcie swojej aktywności politycznej już od dłuższego czasu. Podejmował on nawet próby zarejestrowania własnego komitetu poparcia. Ostatecznie zdecydował się jednak na podjęcie współpracy z komitetem Wygra Warszawa. - Zadzwoniło do mnie parę komitetów, ale akurat taki dobry mój kolega powiedział, że na Woli jest taki chłopak od Jana Śpiewaka i że on chciał się ze mną spotkać i że to jest naprawdę spoko ziomuś. Tak spotkałem się z Karolem Perkowskim - tak Wujek Samo Zło opisuje swoje początki współpracy z KWW Wygra Warszawa w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Gnatowski nawet nie jako polityk jest bardzo zaangażowany w życie lokalnej społeczności. Karol Perkowski podkreślał jego starania m.in. w kultywowaniu pamięci o Powstaniu Warszawskim.
ZOBACZ TAKŻE
  1. Fani Na Wspólnej zamarli. Dramatyczny wypadek zniszczy głównego bohatera
  2. Będzie NOWY polski banknot. Burza wokół postaci, która się na nim pojawi
  3. Meghan Merkle uciekła z kraju! Media ujawniają, co się stało, fani zszokowani
Następny artykuł