Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie ze szpitala w Wuhan. Widać na nim objawy 2019-nCoV, włos jeży się na głowie

Do sieci wyciekło wstrząsające nagranie ze szpitala w Wuhan. Widać na nim objawy 2019-nCoV, włos jeży się na głowie Źródło: Twitter

Wuhan trafiło na czołówki największych mediów na świecie z powodu epidemii koronawirusa, która wybuchła w mieście. Do sieci trafia z czasem coraz więcej zdjęć oraz nagrań z miejscowych szpitali. Te okazują się naprawdę przerażające.

Wuhan pozostaje zablokowane - nikt nie może wjechać do miasta, ani go opuścić. Przed wprowadzeniem zakazu domy opuściło około 5 milionów mieszkańców. Nie wiadomo, czy osoby te nie przyczyniły się do rozprzestrzenienia wirusa 2019-nCoV poza Wuhan, co jest obecnie bardzo prawdopodobne.

Wuhan w krytycznej sytuacji

W sieci co jakiś czas pojawiają się nowe zdjęcia oraz nagrania z miasta. Chociaż ulice całkowicie opustoszały, szpitale pozostają zapełnione chorymi oraz osobami, które chcą sprawdzić, czy nie zostały zarażone. Jednak udając się w te miejsca, dodatkowo narażają się na zachorowanie.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W Wuhan zaczyna brakować lekarzy. Opowiedziała o tym w rozmowie z TVN24 Sylwia Kaszuba - mieszkanka miasta, która obecnie przebywa w Turcji.

- Szpitale są przepełnione, ludzie stoją w kolejkach, żeby sprawdzić, czy są zainfekowani, personel odsyła ich do domów, bo nie ma nawet miejsca, żeby ich przebadać. Dziś w lokalnych mediach widziałam ogłoszenie, że poszukiwani są pracownicy medyczni do szpitali z pensją 1200 juanów za dzień pracy. To dużo, licząc, że średnio Chińczycy zarabiają w Wuhan od czterech do siedmiu tysięcy juanów miesięcznie - przekazała Kaszuba.

Dzisiaj grzeje: 1. Kolejne podejrzenie koronawirusem w Polsce. Kobieta w szpitalu, wróciła z Chin
2. Pierwsze podejrzenie zakażeniem koronawirusem w Polsce

Przerażające nagrania z Chin

To, jak trudna jest sytuacja w szpitalu w Wuhan, pokazuje nowe nagranie, udostępnione na Twitterze. Widzimy na nim chorego, który drży w przerażający sposób. Niektórzy komentujący przekonują, iż podobne drgawki to objaw choroby. Inni twierdzą, że tego rodzaju atak jest prawdopodobnie związany z wysoką gorączką lub z problemami z nerkami, które ma rzekomo wywoływać wirus.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polka wróciła z Wuhan. Wyjawiła długo ukrywaną prawdę, nagle zaczęła mówić o chińskiej żywności
  2. Waloryzacja emerytur i rent dużo niższa. Nie takiej podwyżki się spodziewano
  3. Co się z nią stało? Beata Tyszkiewicz nie wygląda dobrze, jej córka wydała oświadczenie
  4. Skandal w programie na żywo w TVN. Widzowie oburzeni, jak można było pozwolić dopuścić do tej sytuacji?
  5. Uznali ją za najpiękniejsze dziecko świata. Po latach zmieniła się drastycznie, całkiem inna osoba

Źródło: Twitter

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News