Niewiarygodne wiadomości z Wuhan. Sytuacja, jakiej nie było od początku epidemii

Niewiarygodne wiadomości z Wuhan. Sytuacja, jakiej nie było od początku epidemii Źródło: wikipedia Chinanews.com / China News Service

Informacje płynące z Wuhan są niewiarygodne. To sytuacja, jaka nie miała miejsca od początku epidemii. Wiele osób wciąż nie może w to uwierzyć.

Wuhan od wybuchu epidemii, która miała miejsce pod koniec grudnia, nie przekazało takich wiadomości. Niewiarygodne informacje napawają optymizmem wszystkich na świecie. 

Sytuacja w Wuhan. Smutny bilans 

Pod koniec grudnia 2019 roku wszystkie oczy skierowały się na Wuhan. To wtedy pojawiła się pierwsza wiadomość o groźnym wirusie, który dotknął mieszkańców tego miasta. Od tego czasu w mediach zaczęło się mówić o koronawirusie, który już dziś roznosi się po całym świecie, zarażając kolejnych pacjentów. 

Wuhan zostało wyznaczone jako pierwsze ognisko koronawirusa na świecie. Do tej pory koronawirus zabił w Chinach 3.245 osób. Większość z nich pochodziła z Wuhan. Chiny potwierdziły, że doszło do 80.928 zarażeń groźnym wirusem, aż 70.420 pacjentów wyzdrowiało. Do tej pory choruje 7.263 osób, w tym 2.274 w stanie ciężkim.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Wuhan przekazuje niewiarygodne informacje

W środę w Wuhan, które uważane jest za pierwsze ognisko koronawirusa na świecie, doszło do sytuacji, która nie miała miejsca od wybuchu epidemii. Zgodnie z oficjalnymi danymi, które przekazały władze chińskie dzisiaj nad ranem, wczoraj nie został zanotowany żaden nowy przypadek zarażenia koronawirusem na terenie Wuhan, ani w prowincji Hubei, której miasto jest stolicą. Wszystkie osoby, u których testy dały pozytywny wynik, pojawiły się w Chinach po przyjeździe zza granicy. 

Dzisiaj grzeje: 1. Ministerstwo Zdrowia właśnie podało najnowsze informacje. Liczba chorych na koronawirusa rośnie w błyskawicznym tempie

2. Koronawirus na włosach? Jak często myć głowę w czasie epidemii? Lekarz odpowiada

Czy będzie to przełom w walce z koronawirusem? Lekarze z Chin już wcześniej przekazywali, że możliwe jest, by sytuacja zmieniła się na początku kwietnia. Eksperci z Wuhan wyznaczali tę datę jako czas, kiedy spadnie liczba zachorowań. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Z bronią w ręku ukradli 100 tys. maseczek. Przez koronawirusa dochodzi do strasznych wydarzeń
  2. Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPN
  3. 7 zarażonych osób w jednej rodzinie. Troje już nie żyje, kolejna trójka walczy o życie
  4. Włosi nie wierzyli w zagrożenie koronawirusem. Teraz żałują, ich wiadomość do innych krajów wyciska łzy
  5. Lista polskich miast, w których stwierdzono zarażenia koronawirusem. Najwięcej w Warszawie
  6. Decyzja rządu z ostatniej chwili: handel w niedzielę zostanie częściowo przywrócony

źródło: wprost

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News