Atak na WTC zabija po 17 latach. 10 tysięcy ofiar straszliwej choroby

Atak na WTC zabija po 17 latach. 10 tysięcy ofiar straszliwej choroby

Wkrótce minie dokładnie 17 lat od jednego z największych zamachów w historii. 11 września 2001 roku miała miejsce tragedia. Dwa uprowadzone samoloty uderzyły w najwyższe budynki świata World Trade Center. Po latach nadal ujawniają się tysiące ofiar WTC.

Świat zamarł, gdy 11 września 2001 roku miała miejsce seria ataków terrorystycznych w Stanach Zjednoczonych. Poza zniszczeniem przez Al-Kaidę najwyższych budynków świata, zamachy miały miejsce także na Pentagon oraz nieudana próba zniszczenia Białego Domu. W przypadku tego ostatniego, mówi się iż pasażerowie, którzy dowiedzieli się o poprzednich zamachach, zapobiegli kolejnej katastrofie rozbijając samolot na bezludnym terenie. W przypadku bezpośredniego kontaktu z katastrofą zginęło 2996 osób, jednakże od tamtego czasu zmarło kolejne 1700 osób, a 420 z nich w wyniku choroby nowotworowej. WTC do dziś zbiera żniwo ofiar. W wyniku wpływu toksycznego pyłu i dymu, u osób które znajdowały się w pobliżu miejsca zamachu, wystąpiła choroba nowotworowa.

Szokujący bilans WTC. Liczba ofiar będzie nadal rosnąć?

Szacuje się, że przez wszystkie lata od momentu zamachu, odnotowano aż 9795 przypadków zachorowań na raka, wśród osób przebywających lub zamieszkujących w pobliżu najsłynniejszych nowojorskich wież. Zdaniem New York Post najczęstsze przypadki choroby stwierdzono u pracowników różnego rodzaju służb oraz mieszkańców, którzy wdychali toksyczne opary, opiłki szkła, paliwa czy azbestu powstałe w wyniku uderzenia. - 9/11 wciąż zabija. Co najsmutniejsze, ta niezwykle krucha społeczność (chodzi o ratowników, strażaków, którzy brali udział w akcji - red.) bohaterów i ocalałych wciąż się kurczy - wyznaje John Feal z FealGood Foundation, fundacji zajmującej się pomaganim pracownikom Strefy Zero. Doktor Michael Crane ze szpitala Mount Sinai w Nowym Jorku, zajmujący się leczeniem poszkodowanych w zamachu zaznaczył, że średnio co tydzień około 15 do 20 osób zgłasza się do niego i diagnozuje się u nich chorobę nowotworową. Zdecydowanie przeważa rak tarczycy, płuc i mózgu. Rocznica zamachu już za niecały miesiąc. Miejmy nadzieję, że liczba ofiar przestanie rosnąć, a po dramatycznych wydarzeniach sprzed 17 lat zostanie już tylko pamięć.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agnieszka Chylińska martwi fanów. "Dzieje się z nią coś okropnego"
  2. Gwiazda Polsatu ujawniła swój największy dramat. Straciła ciążę, fani we łzach
  3. Zmarł aktor znany z seriali "Samo życie", "Plebania", "Czas honoru". Żona przerwała milczenie
 
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News