Polityczna walka między Polakami niestety po raz kolejny przeniesiona została do Kościoła. Tym razem nie zrobili tego księża czy siły konserwatywne, a opozycja. Do kościoła św. Anny w Warszawie, z antypisowskimi hasłami na ustach, wtargnął przeciwny rządowi mężczyzna. 

Podczas mszy świętej w kościele św. Anny na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie, do świątyni wszedł mężczyzna ubrany w koszulkę z napisem „3xveto”, a w dłoniach trzymał plakat ze słowem „Konstytucja”. Swoim głośnym wystąpieniem, protestujący zakłócił przebieg nabożeństwa.

Obydwa hasła odnoszą się do obecnie prowadzonej przez Prawo i Sprawiedliwość polityki i mają nakłonić Andrzeja Dudę do zatrzymania proponowanych przez rząd zmian w sądownictwie.

Akcja wywołała furię po prawej stronie internetu, w szczególności, że nie jest to pierwsza demonstracja opozycji w kościele. W kwietniu zeszłego roku, oburzone działaniami PiS feministki, krzycząc wbiegły do, co ciekawe, tego samego kościoła z torbami na głowach, a po krótkiej i hałaśliwej pikiecie wyszły.

...

Zobacz również

Zobacz również