Wszystko się posypało. Choroba Kaczyńskiego najbardziej dotknie JEGO

Wszystko się posypało. Choroba Kaczyńskiego najbardziej dotknie JEGO

Wirus, który ściął z nóg Jarosława Kaczyńskiego przyszedł w najmniej odpowiednim momencie. Jak informuje Beata Mazurek, prezes PiS z uwagi na chorobę przegapi kluczowe dla polskiej prawicy wydarzenia. 

Szefa Prawa i Sprawiedliwości zabraknie na kongresie Polski Razem Zjednoczonej Prawicy oraz Konwencji Zjednoczeniowej, który odbędzie się w sobotę 4. listopada. To silny cios w Gowina, który liczył na to, że lider obozu władzy wesprze jego działania pojawiając się na ważnym dla niego wydarzeniu.

Wielka fuzja bez prezesa

Podczas wydarzenia zorganizowanego na PGE Narodowym wicepremier Jarosław Gowin zaprezentuje nowe ugrupowanie, powstałe z jego obecnej partii Polski Razem, Republikanów oraz środowisk wolnościowych i samorządowych. Na konwencji zostanie ujawniona nazwa nowego ugrupowania, a także, jak zdradza Gowin "zręby programu" powstałej niedawno formacji. Z dotychczasowych zapowiedzi wicepremiera Gowina wynikało, że że w skład nowej partii wejdą Republikanie oraz Chrześcijański Ruch Samorządowy. Według zapowiedzi polityka nowa partia ma być konserwatywna, ale "zbudowana nowocześnie według zachodnich wzorów". Poza Jarosławem Gowinem w sobotnim wydarzeniu wezmą udział między innymi wicemarszałek Senatu Adam Bielan oraz wiceminister rozwoju Jadwiga Emilewicz. Konwencja na PGE narodowym ma rozpocząć się o 9 rano w najbliższą sobotę. Źródło: parlamentarny.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News