Wszystko poszło na marne! Konflikt USA z Koreą Płn. wybucha na nowo

Wszystko poszło na marne! Konflikt USA z Koreą Płn. wybucha na nowo

W momencie, w którym wydawało się, że trwająca od niemal 60 lat wojna na Półwyspie Koreańskim dobiegnie końca, a stosunki między Pjongjangiem Seulem unormują się, Korea Północna niespodziewanie zawiesiła wszelkie rozmowy. Zabiegi dyplomatyczne władz Republiki Korei i Stanów Zjednoczonych poszły na marne.

Na początku tego roku na politycznym horyzoncie pojawiła się jutrzenka nadziei dla Półwyspu Koreańskiego. Choć ostatnia wielka bitwa wojny między jego państwami odbyła się 1953 roku, konflikt wciąż oficjalnie się nie zakończył. Spowodowana komunistycznym imperializmem Związku Sowieckiego tragedia pochłonęła miliony ofiar i doprowadziła do dewastacji pięknej i żyznej krainy między morzami Żółtym i Japońskim. W końcu po latach starć uzyskano zawieszenie broni, trwające po dziś dzień. Od tego czasu naród koreański pozostaje podzielony ogromnym polem minowym i największą strefą zdemilitaryzowaną na ziemi. Oba państwa nadal nie posiadają oficjalnych stosunków dyplomatycznych i co jakiś czas dochodzi do incydentów zbrojnych w okolicach 38. równoleżnika.

Korea Północna schodzi z pokojowej ścieżki

12 czerwca prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump i dyktator Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej mają spotkać się w Singapurze, by dyskutować nad procesem pokojowym na Półwyspie i rozbrojeniu atomowym Pjongjangu. Niestety dziś dowiedzieliśmy się, że niedawne wizyty południowokoreańskiego prezydenta i amerykańskiego sekretarza stanu na Północy poszły na marne. Jak donoszą zachodnie media Pjongjang zdecydował się na odwołanie zaplanowanych na jutro rozmów z Seulem i zagroził zerwaniem rozmów z USA. Wszystko z powodu wspólnych koreańsko-amerykańskich manewrów. Sprawa szokuje o tyle, że 16 maja w Panmundżon miało dojść do podpisana historycznej Deklaracji Pokoju, Rozwoju i Unifikacji Półwyspu Koreańskiego między oboma skonfliktowanymi państwami. - Te wymierzone w nas ćwiczenia, które przeprowadzono w Korei Południowej są rażącym wyzwaniem dla Deklaracji Panmundżońskiej i międzynarodową, militarną prowokacją, stojącą w opozycji do pozytywnego rozwoju sytuacji politycznej na Półwyspie Koreańskim. Stany Zjednoczone będą musiały również zastanowić się nad przyszłością zaplanowanych rozmów z Koreą Północną w świetle tego militarnego zamieszania przeprowadzonego wspólnie z władzami na Południu -przekazała Korea Północna Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.
ZOBACZ TAKŻE:
  1. Co tam się dzieje?! Ogromny ogień i dym nad Brukselą [VIDEO]
  2. Duda rozsadzi więziennictwo? Będzie MASOWA AMNESTIA
  3. Rząd PiS uderza w Izrael na arenie międzynarodowej! Oficjalne oświadczenie MSZ Polski
źródło: independent.co.uk
Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News