Dziś oczy całej Polski zwróciły się w stronę Pałacu Prezydenckiego, w którym odbyła się uroczystość zaprzysiężenie nowego premiera i jego gabinetu. Andrzej Duda, przemawiając przed zgromadzonymi urzędnikami i gośćmi, także publicznie uderzył w nowy gabinet.

Ministrowie, którzy współpracować będą z Mateuszem Morawieckim, są tymi samymi, którzy tworzyli poprzednią Radę Ministrów. Stanowisko ministra finansów zatrzymał także sam premier, który będzie musiał od teraz dzielić oba te ważne obowiązki wobec kraju. Zwracając się do reaktywowanego gabinetu, pan prezydent nie zapomniał o tym, że personalnie nic się nie zmieniło. Dał temu wyraz, ostrzegając jednocześnie Morawieckiego.

ZOBACZ TAKŻE: Prawdziwy horror Andrzeja Dudy. Prezydent jest załamany

Duda uderzył w rząd

Andrzej Duda nie mógł z dnia na dzień zapomnieć tego, co działo się w Polsce tego lata. Nie zakończył się konflikt Biura Bezpieczeństwa Narodowego z Ministerstwem Obrony Narodowej, a do porozumienia w sprawie reformy sądownictwa dochodzono kilka miesięcy. Głowa państwa podjęła ten temat, uderzając w polityków, zasiadających w Radzie Ministrów, dodając, że liczy na poprawę.

ZOBACZ TAKŻE: PiS ma nowego wroga. Kolejny kraj uderza w polski rząd

– Ale były też mankamenty, co do których jako prezydent Rzeczypospolitej oczekuję, że znikną. Chciałbym, żeby ta współpraca układała się jak najlepiej – mówił – Nie pracujemy tylko dla siebie, pracujemy dla Rzeczypospolitej, służymy naszym rodakom. To jest niezwykle ważne zadanie dla każdego z nas – stwierdził.

Najbardziej bulwersujące fakty o Antonim Macierewiczu

Jakie wykształcenie ma Morawiecki? Imponujące! Oto 10 interesujących faktów na jego temat

...

Zobacz również