Wszystkich zamurowało. Oto co ikona polskiego kina zostawiła w spadku

Wszystkich zamurowało. Oto co ikona polskiego kina zostawiła w spadku

Do wiadomości publicznej wyciekły informacje, o majątku jaki zostawiła po sobie zmarła 13 listopada Alina Janowska. Nikt nie spodziewał się, że ma aż tak ogromny majątek.

Jedna z najpopularniejszych polskich aktorek filmowych, teatralnych i telewizyjnych przez lata swojej aktywności zawodowej uzbierała nie lada dobytek, który odziedziczą jej dorosłe już dzieci. Alina Janowska od lat zmagała się z ciężką chorobą. Przez cztery ostatnie lata swojego życia nie wychodziła z domu. Wsparciem w codziennym życiu i troską otaczał ją mąż Wojciech Zabłocki, którego poślubiła w 1963 roku. "Nigdy nie oddam Aliny do domu opieki. Nawet mi to przez myśl nie przeszło. Nie mógłbym tego znieść i chyba bym wtedy sam umarł. To dla mnie radość nie do opisania, że mogę na nią popatrzeć, nawet jeśli ona przesypia całe dnie. Gdy żona śpi, a ja za nią zatęsknię i chcę ją zobaczyć z czasów świetności, oglądam jej filmy. Mamy je wszystkie na kasetach. To niezwykła pamiątka." -  powiedział Zabłocki w wywiadzie dla Faktu.

Zostawiła dzieciom ponad 2,5 miliona i stały roczny dochód

Aktorka otrzymywała także wsparcie ze strony dzieci, choć ich kontakty były nieco utrudnione ze względu na miejsce zamieszkania. Córki Janowskiej mieszkają na stałe za granicą, a syn w Krakowie. Gwiazda zostawiła po sobie dom na warszawskim Żoliborzu, którego wartość wycenia się na 2,2 mln złotych. Dzieci Janowskiej odziedziczyły po zmarłej matce także wynagrodzenie z tantiem za filmy, w których występowała. Jak szacuje Super Express, wpływy z emisji kilkudziesięciu filmów z udziałem Janowskiej w skali roku mogą wynosić 300 000 zł.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News