Wszystkich Świętych 2020
Pixabay.com krzys16
Monika Majko - 31 Października 2020

Za wejście na cmentarz grożą horrendalne kary. Wiele osób nie ma pojęcia, posypią się mandaty

Wszystkich Świętych 2020 - rząd ogłosił decyzję o czasowym zamknięciu cmentarzy. Za złamanie nowego rozporządzenia mogą grozić surowe konsekwencje finansowe.

Wszystkich Świętych w tym roku będzie wyglądać zupełnie inaczej. Wczoraj na specjalnej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że cmentarze zostają czasowo zamknięte. Okazuje się, że za złamanie zakazu wstępu na nekropolię można ponieść surowe konsekwencje.

Wszystkich Świętych 2020 bez wizyty na grobach bliskich

W piątek 30 października br. odbyła się konferencja prasowa z udziałem przedstawicieli rządu, w czasie której premier Mateusz Morawiecki ogłosił decyzję władzy o czasowym zamknięciu cmentarzy. Zakaz wstępu na nekropolię ma obowiązywać od 31 października do 2 listopada br. 

- Liczba zachorowań każdego dnia jest wyższa i nie możemy pozwolić, żeby przed cmentarzami czy w komunikacji gromadziły się duże grupy osób. Wielu ze starszych ludzi, którzy by poszli na te cmentarze, mogłoby tam po 3. tygodniach leżeć - tłumaczył premier Morawiecki.

Już jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieJuż jutro wydarzy się w całej Polsce, obejmie każdy zakątek kraju. Mamy oficjalne potwierdzenieCzytaj dalej

W związku z wczorajszym ogłoszeniem, w Dzienniku Ustaw opublikowano nowe "rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 30 października 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii".

W dokumencie zawarto przepis dot. m.in. zamknięcia cmentarzy w okresie od 31 października (sobota) do 2 listopada (poniedziałek). Wstęp na teren cmentarzy w tym czasie został zakazany, wyjątkiem są pogrzeby oraz czynności z nim związane. Okazuje się, że za złamanie zakazu można ponieść surową karę.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Zauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoZauważył w ogródku wyjątkowo dziwne jajko. W jednej chwili zamarł, gdy zobaczył, co się z niego wyklułoCzytaj dalej

Wizyta na grobie bliskiego w czasie Wszystkich Świętych może nas bardzo dużo kosztować

Choć w rozporządzeniu nie znalazły się informacje o konsekwencjach grożących osobom, które pomimo zakazu będą przebywały na cmentarzach w dniach 31.10-2.11, nie oznacza to, że można bezkarnie zignorować wprowadzony właśnie zakaz. W pilnowaniu przestrzegania nowego rozporządzenia, funkcjonariusze prawa będą posiłkować się ustawą z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi.

Ustawa ta określa "kary pieniężne za niestosowanie się ustanowionych w stanie zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii nakazów, zakazów lub ograniczeń oraz za niewykonanie decyzji o skierowaniu do pracy przy zwalczaniu epidemii".  Zgodnie z treścią dokumentu, za złamanie zakazu wejścia na cmentarz grozi kara pieniężna w wysokości od 5000 zł do nawet 30 000 zł. Tak wysoki mandat za nielegalne odwiedziny na grobie bliskiego powinien skutecznie odstraszyć wszystkich, którzy planowali zignorować rządowe rozporządzenie.

Dzisiaj grzeje: 1. Cmentarze zostają otwarte, nikt nie dostanie mandatu. Prezydent miasta podjął decyzję, jest dobitny komunikat

2. Tragiczna wiadomość we Wszystkich Świętych. Dziś rano zmarł jeden z najwybitniejszych Polaków

3. Ludzie podstępem chcieli wejść na cmentarz, nie obchodzą ich zakazy. Niebywałe, do czego się posunęli

W piątek, 30 października padł kolejny rekord dobowego przyrostu przypadków COVID-19 na terenie Polski. Ministerstwo Zdrowia potwierdziło 21 629 nowych zakażeń koronawirusem oraz ponad 200 zgonów związanych z zakażenem wirusem SARS-COV-2.

- Mamy 21 629 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia #koronawirus z województw: mazowieckiego (3416), wielkopolskiego (3082), kujawsko-pomorskiego (1954), małopolskiego (1914), śląskiego (1761), łódzkiego (1554), lubelskiego (1455), podkarpackiego (1274), pomorskiego (1049), dolnośląskiego (999), zachodniopomorskiego (668), świętokrzyskiego (607), warmińsko-mazurskiego (594), opolskiego (550), lubuskiego (394), podlaskiego (358). Z powodu COVID-19 zmarło 35 osób, natomiast z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami zmarło 167 osób. Liczba zakażonych koronawirusem: 340 834/5 351 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - przekazał w miniony piątek resort zdrowia.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kot przeszkodził w zajęciach online. Nauczycielka rzuciła nim, wszystko się nagrało
  2. Córka Adama Małysza cała w bandażach. Ten widok przeraził tysiące Polaków (FOTO)
  3. Córka Marty Kaczyńskiej przekazała radosną nowinę. Nie mogła już ukrywać, ekscytacji nie ma granic
  4. Z ostatniej chwili: Prezydent przekazał przykre informacje. Nie żyje znany polityk
  5. Grób Anny Przybylskiej zapiera dech. Mało kto wie, że nie została pochowana sama
  6. Klienci kolejnego banku atakowani przez hakerów. Nie dajcie się zwieść
  7. Przez wielu uważany jest za chwast. Tymczasem niesamowicie podkręca smak niedzielnego rosołu

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze

Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Super Express

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News