Wszystkich Świętych, apel do Polaków
pixabay.com summa
Weronika Wasiak - 12 Października 2020

Apel do wszystkich Polaków, którzy we Wszystkich Świętych chcą iść na groby. PSP zabrał głos

Wszystkich Świętych coraz bliżej. Tymczasem głos zabrał prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, apelując do osób, które tego dnia chcąc wybrać się na cmentarz. Każdy powinien się z tym zapoznać.

Do Wszystkich Świętych zostały już tylko trzy tygodnie. W dobie epidemii, która z dnia na dzień coraz bardziej przybiera na sile, Polacy wciąż nie mają pewności, jak 1 listopada rzeczywiście będzie wyglądał. Czy cmentarze będą otwarte? Czy msze święte nie zostaną odwołane? Czy będzie możliwość spotkania się z rodziną? - na te i inne pytania wciąż nie ma jednoznacznych odpowiedzi. Słowa PSP dla niektórych mogą okazać się kluczowe.

Polacy dowiedzieli się z samego rana. Szef Kancelarii premiera przekazał bardzo złą wiadomość dla seniorówPolacy dowiedzieli się z samego rana. Szef Kancelarii premiera przekazał bardzo złą wiadomość dla seniorówCzytaj dalej

Ważny apel prezesa Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego ws. Wszystkich Świętych

Chociaż do 1 listopada jest coraz mniej czasu Polacy wciąż nie mają pewności, czy rząd nie zadecyduje o zamknięciu tego dnia cmentarzy. Tymczasem głos w tej sprawie zabrał prezes Polskiego Stowarzyszenia Pogrzebowego, Krzysztof Wolicki, apelując do wszystkich z prośbą o zrezygnowanie z tłumnych odwiedzin przy grobach.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

ŚlubTeściowa dała zięciowi na ślubie karteczkę. Kiedy umarła, zdradził żonie jej zapierającą dech treśćCzytaj dalej

- Polskie Stowarzyszenie Pogrzebowe zwraca się do wszystkich z apelem, by w tym roku wyjątkowo w dniu 1 listopada zrezygnować z masowych odwiedzin grobów swych bliskich. Dni poświęcone pamięci zmarłych to w każdej kulturze wielkie święta. Obchody zaduszne są stare jak ludzkość. [...] To święto jest również dniem niezwykłej wagi dla rodzin. [...] Nic dziwnego zatem, że wszyscy chcielibyśmy – jak co roku – odwiedzić cmentarze. Tym razem jednak może się to wiązać z ryzykiem! - zaczął w swoim komunikacie prezes PSP, Krzysztof Wolicki.

Prezes PSP zwraca uwagę, że każdy, kto chce uprzątnąć groby i zapalić znicze, zrobić może to w każdy dzień przed Wszystkimi Świętymi lub po nich. Wolicki zwraca uwagę, że dla zdrowia i życia swojego, a także bliskich, nie ma konieczności gromadzenia się przy mogiłach w tym jednym konkretnym dniu.

Dzisiaj grzeje:

1. Profesor wprost przyznał, ile jeszcze potrwa epidemia. Nie ukrywał fatalnych wiadomości

2. Polskę obiegła tragiczna wiadomość, Paweł nie żyje. „Z wielkim smutkiem i żalem zawiadamiamy”

3. Niewiarygodne, ile na swoim zwycięstwie zarobiła Iga Świątek. Kwota trudna do wyobrażenia

- Zróbcie wszystko, aby w przyszłym roku w dniu 1 listopada móc odwiedzić groby, abyście to wy odwiedzali groby bliskich, a nie wasze groby były odwiedzane - dodaje cytowany przez Onet, prezes PSP, Krzysztof Wolicki.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Awantura pod kościołem. Zaczekała na Jarosława Kaczyńskiego, interweniowała policja
  2. Marta Linkiewicz zadziwiła tysiące Polaków. Pokazała swoją kobiecość w sieci, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  3. Wszystko poszło na żywo w Polsacie. Polacy dowiedzieli się właśnie, co ma wydarzyć się za kilka tygodni
  4. Właśnie wykryto nowe, ogromne ognisko zakażeń w Polsce. Bardzo przykre informacje
  5. Lekarz odmówił umierającemu pacjentowi pomocy. Skandal i olbrzymia afera w polskim szpitalu
  6. Kobieta na zdjęciu ma 64 lata, zdradziła największy sekret. Codziennie je dokładnie jeden produkt

Mężczyzna znalazł dziwne jajkoZnalazł na podwórku bardzo dziwne jajko. Kilka sekund później pękło, rzucił się do ucieczkiCzytaj dalej

Źródło: onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News