Wszyscy uwielbialiśmy jego twórczość. NIE ŻYJE

Wszyscy uwielbialiśmy jego twórczość. NIE ŻYJE Źródło: fot. flickr.com

Legendarny pisarz i dziennikarz, twórca nowego nurtu w podawaniu informacji odszedł dziś w wieku 87 lat. Tom Wolfe i jego publikacje, uwielbiani byli przez miliony osób na całym świecie.

Twórca powieści "Próba kwasu w elektrycznej oranżadzie", "Ognisko próżności" i "Facet z zasadami" zmarł wczoraj na nowojorskim Manhattanie w wieku 87 lat. Tom Wolfe był jednym z pierwszych dziennikarzy, którzy do swojej twórczości dodawali elementy technik literackich.

Tom Wolfe był prekursorem nowoczesnego dziennikarstwa

Umieszczanie przez dziennikarzy części siebie samych i tworzenie przez nich własnego stylu stało się powszechne w latach 60. i 70. Zapoczątkowany przez Toma Wolfe'a nurt do dziś nazywa się Nowym Dziennikarstwem. Rzecznik Wolfe'a przez niemal dobę zwlekał z ogłoszeniem tragicznej wiadomości. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną śmierci dziennikarza było zarażenie gruźlicą. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie. ZOBACZ TAKŻE:
  1. Awangardowy muzyk wyprzedził swoje czasy. Przegrał z rakiem
  2. Katolicy w rozpaczy. Franciszek powiedział o swojej abdykacji
  3. Wyciekły skandaliczne listy! Mateusz Morawiecki jest SZANTAŻOWANY, wiemy przez kogo
źródło: pagesix.com
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News