Większość świadomych konsumentów dobrze wie, jaki wpływ na organizm mają słodkie napoje gazowane lub kwaśne soki. Niewiele osób dopatrywałoby się jednak zagrożenia dla zdrowia w jednym z najbardziej popularnych napojów, który pijemy każdego dnia. Warto jednak poznać szczegóły jego działania, aby móc podejmować dojrzałe decyzje dotyczące wybranej diety.

Naukowcy od jakiegoś czasu starają się przekonać klientów sklepów spożywczych do wyeliminowania z codziennego spożycia wody gazowanej. Przede wszystkim wzmaga ona apetyt i ułatwia trawienie, jednak nie jest to jej jedyny wpływ na ludzki organizm.

Co ciekawe, efektem kwaskowatości oraz obecności dwutlenku węgla w napoju, jest ścieranie się szkliwa. Jako że ma ono chronić zęby przed próchnicą, woda gazowana w tragiczny sposób wpływa na stan naszej jamy ustnej.

Poza tym popularny napój zawiera wiele składników odżywczych, których nie powinniśmy przyjmować w typowo zdrowej diecie. Powoduje on także podrażnienia śluzówki żołądka, ale także zgagę oraz wzdęcia. Lekarze apelują więc, aby świadomie podejmować decyzje dotyczące codziennej diety.

Jedzenie tych rzeczy jest NAJGROŹNIEJSZE!


Te rzeczy NAJBEZPIECZNIEJ jeść!

 

...

Zobacz również