Wszyscy piszą o orędziu Dudy. Ale tego kluczowego szczegółu nikt nie zauważył

Wszyscy piszą o orędziu Dudy. Ale tego kluczowego szczegółu nikt nie zauważył

Jesteśmy już po przemówieniu prezydenta. Było płomienne i dosadne, a Andrzej Duda dopiekł w nim PO i PiS. Wszyscy piszą o orędziu Dudy, ale tego kluczowego szczegółu nikt nie zauważył.

Na sali plenarnej zebrało się Zgromadzenie Narodowe, by uczcić 150 rocznicę urodzin marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Prezydent w swoim orędziu mówił o sprawach historycznie ważnych, mężach stanu i o polityce w tamtych czasach. Możecie o nim przeczytać na łamach Pikio.pl. To była jasna aluzja do Prawa i Sprawiedliwości oraz Platformy Obywatelskiej.

Nikt nie patrzył na ławy

Wszyscy skupili się na tym, co mówił Andrzej Duda, ale nikt nie spojrzał na to, co mieli politycy całej opozycji na swoich ławkach. Przed nimi znajdowały się białe róże, które są wymownym elementem ich dzisiejszej obecności w Sejmie. Białe róże mają symbolizować walkę o Sądy Najwyższe i KRS. ZOBACZ TAKŻE: SKANDAL! ANDRZEJ DUDA JAKO GIGANTYCZNA SWASTYKA To nie jedyny element tego orędzia. Przed Parlamentem zebrała się spora grupa ludzi, głównie z Komitetu Obrony Demokracji i pikietowali przeciwko temu, co rząd robi z prezydenckimi ustawami. Na scenie tradycyjnie odczytano Konstytucję. Opozycja oczywiście wspierała protestujących.

Dialog z prezydentem

Protestujący chcą nakłonić głowę państwa do dialogu i ratowania demokracji. Zwracają uwagę, że te poprawki, które chce przeforsować Prawo i Sprawiedliwość są niekonstytucyjne i to jawny zamach na wolność i niezawisłość sądów. Nie obyło się bez uwag o Piotrowiczu, który był prokuratorem w czasach PRL-u. Protestujący oskarżają go o sądzenie opozycjonistów z Solidarności. ZOBACZ TAKŻE: ZASKAKUJĄCE WYZNANIE PIERWSZEJ DAMY. ZANIEMÓWIŁ NAWET ANDRZEJ DUDA Kamil Dziubka redaktor z "Onetu" napisał na swoim Twitterze o tym, że na ławach Platformy Obywatelskiej znajdują się białe róże. Nowa liderka Nowoczesnej szybko odpowiedziała, że oni też mają kwiaty. Przeprosił i dodał, że to wina transmisji jaką oglądał. Fot. Twitter
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News