Wszyscy osłupieli! Wałęsa chce z Polski i Niemiec zrobić...

Wszyscy osłupieli! Wałęsa chce z Polski i Niemiec zrobić... Źródło: fot. wikimedia

Były prezydent Polski ponownie szokuje. Jego pomysł na nowe państwo jest nietypowy i zdecydowanie nierealny. Wiele osób będzie miała do niego pretensje za te słowa. Według niego dwa zwaśnione narody powinny połączyć się w jeden.

Lech Wałęsa bardzo często miesza się w politykę. Jego wypowiedzi często wzbudzają wiele emocji wśród jego przeciwników i zwolenników. Tym razem wypowiedział się o świecie i porządku, jaki na nim istnieje. Według niego, czas na coś nowego.

Nowe super państwo

W wywiadzie dla rosyjskiej agencji ITAR-TASS były prezydent stwierdził, że Polska powinna rozszerzyć swoje struktury ekonomiczne i stworzyć nowe państwo. ZOBACZ TAKŻE: ZDJĘCIA WAŁĘSY BEZ UBRAŃMoja walka doprowadziła do zjednoczenia Niemiec. Granice rozbiliśmy. Na horyzoncie globalizacja. To wszystko wymaga innych programów i struktur. Tak daleko doszliśmy w ramach technicznej modernizacji, że już nie mieścimy się w naszych krajach. Musimy rozszerzyć ekonomiczne, obronne i różne inne struktury, stworzyć z Polski i Niemiec jedno państwo: Europa – twierdzi Lech Wałęsa.

Złe stosunki z Rosją

Dziennikarze pytali Wałęsę, jakie są według niego stosunki polsko-rosyjskie. Nie miał z tym problemu i powiedział, że są złe, chociaż mogłyby być zdecydowanie lepsze, gdyby niektórzy ludzie tego chcieli. Zwraca również uwagę, że wpływ na to ma katastrofa smoleńska. ZOBACZ TAKŻE: PIS W FURII. WAŁĘSA PUBLIKUJE NIEZNANE ZDJĘCIE KACZYŃSKIEGO

 – Niestety nie można ich nazwać dobrymi. Dlaczego tak się dzieje?  Bo Niemcy po wojnie  przyznali się do wszystkich swoich świństw. Należy raz na zawsze powiedzieć, co kto komu złego zrobił i postawić kropkę. Póki tego nie zrobimy, rana się nie zagoi. Są tacy ludzie, którzy żyją historią, przeszłością, spec agentami. Oni nie umieją wymyślić nic innego. Dlatego nie wolno im dawać powodu. Takie tematy należy usuwać – odpowiadał samemu sobie.

Niektórzy internauci nie są zadowoleni z takiej wypowiedzi Wałęsy. Nie chcą łączyć się z Niemcami, gdyż dalej pamiętają o II wojnie światowej, obozach koncentracyjnych latach okupacji i zbrodniach, jakie popełnili na naszym narodzie. Poza tym zauważyli, że w Europie jest więcej państw niż tylko Niemcy i Polska i z nimi też musi się jakoś dogadywać. źródło: fakt.pl
 
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News