Reformy, które niemieccy politycy z coraz większym rozmachem wprowadzają w swoim kraju, często zaskakują mieszkańców innych europejskich krajów. Tym razem minister edukacji Saary wyszedł z oficjalnym pomysłem, aby do szkół wprowadzona została nauka arabskiego. Co więcej, chce on tego, gdyż twierdzi, iż będzie to język świata. 

Ulrich Commerçon, który związany jest z Partią Socjaldemokratyczną, w całym swoim landzie planuje wprowadzenie nauki arabskiego dla wszystkich niemieckich uczniów. Według niego będzie to wyjście w stronę dzieci uchodźców oraz imigrantów, których jest w niemieckich szkołach coraz więcej. Poza tym Commerçon jest przekonany o fakcie, iż arabski wkrótce stanie się językiem współczesnego świata, dlatego wszystkie dzieci powinny chociaż nieco go znać.

Nauka tego przedmiotu miałaby obowiązywać już w szkołach podstawowych. W szkołach średnich młodzież miałaby za to do wyboru dodatkowo turecki oraz rosyjski. Minister jest przekonany, że polepszy to relacje między Niemcami oraz uchodźcami, a także poszerzy horyzonty tysięcy dzieci w jego kraju.

Nie wiadomo jednak, czy uda mu się całkowicie przeforsować projekt. Już teraz spotyka się on bowiem z ogromną krytyką i bojkotem.

ZOBACZ TAKŻE

...

Zobacz również