Podczas czwartkowego posiedzenia sejmu pozbawiono immunitetu członków Nowoczesnej Ryszarda Petru i Kamile Gasiuk-Pichowicz. Niektórzy jednak nie muszą się tego obawiać. Patryk Jaki z rządu PiS został wybroniony przez członków Zjednoczonej Prawicy.

W 2012 roku Solidarna Polska nawoływała do zniesienia immunitetów. Zbigniew Ziobro przewodniczący tego ugrupowania zapowiadał, że będzie próbował namówić posłów do zmiany konstytucji. Porównywał też ogół polskich deputowanych do „świętych krów”

Podczas ostatniego posiedzenia kilku posłów straciło swoje immunitety, inni się ich zrzekli, jeszcze inni zapowiedzieli zrzeczenie się ich. Posłowie Nowoczesnej Ryszard Petru i Kamila Gasiuk-Pichowicz utracili immunitety w głosowaniu. Stanisław Gawłowicz z PO sam się go zrzekł. Natomiast Patryk Jaki i Dominik Tarczyński zostali uratowani przez PiS.

Patryk Jaki mówi jedno, robi drugie

Największe kontrowersje budzi w tej sytuacji fakt, że Patryk Jaki podczas kampanii opowiadał się za zniesieniem immunitetów. Jednak jak pokazuje życie, podejście do tego przywileju diametralnie się zmienia, w momencie, gdy naprawdę możemy go stracić.

Jeśli naprawdę popierałby pomysł braku immunitetów to mógłby się go po prostu zrzec, tak jak poseł PO, Stanisław Gawłowski. Tak się jednak nie stało i nic nie zapowiada zmiany. O braku immunitetów dla posłów często wypowiadali się też członkowie PiS. Jednak najwidoczniej na sowach się skończyło, skoro zachowują ten przywilej dla członków swojego rządu, a pozbawiają go innych.

Zobacz także :

  1. Koszmarny wynik ustawy PiS. Ludzie popełniają samobójstwa
  2. Kpiny. Oto oficjalna „lista” sędziów popierających kandydatury do KRS (ZDJĘCIA)
  3. Nowy program w polskich szkołach: Prezerwatywy zabijają, zarodki mówią

Tusk na prezydenta? Internauci bezpardonowo rozprawiają się z tym pomysłem...


Pijani politycy: Ich widziano pod wpływem! [ZDJĘCIA]